Ռուսաստանի և ԱՄՆ նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Ջո Բայդենը հունվարի 26-ին կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում անձնական հանդիպման կամ այցերի հեռանկարներ չեն քննարկել, սակայն պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել երկխոսությունը: Այս մասին լրագրողներին է հայտնել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի ներկայացուցիչ Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը:
«Անձնական հանդիպում, որպես այդպիսին, չի քննարկվել, այցերի թեման չի քննարկվել, սակայն ընդգծվել է երկխոսությունը շարունակելու պատրաստակամությունն ու մտադրությունը»,- ասել է նա:
Ընդհանուր առմամբ, Պեսկովը Պուտինի և Բայդենի առաջին հեռախոսազրույցը որակել է որպես «աշխատանքային և անկեղծ»:

Президенты РФ и США Владимир Путин и Джо Байден во время телефонного разговора 26 января не обсуждали перспективы личной встречи и визитов, но выразили готовность к продолжению диалога. Об этом заявил журналистам в среду пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков, передает ТАСС
"Как таковая личная встреча не обсуждалась, тема визитов не обсуждалась, но была подчеркнута готовность и намерение продолжать диалог", - сказал он.
В целом Песков охарактеризовал первый телефонный разговор Путина и Байдена как "рабочий и откровенный". Он напомнил, что они уже встречались в 2011 году в Москве, "и они уже тогда говорили друг с другом достаточно откровенно".
Отвечая на вопрос о продолжительности состоявшейся беседы, представитель Кремля сказал, что она составила чуть больше 35 минут.