Որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է ևս 15 աճյուն. Արցախի ԱԻՊԾ
Հունվարի 29-ին ԱՀ ներքին գործերի նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության փրկարարական ջոկատները որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերել և վերադարձրել են 15 աճյուն:  Այս մասին հայտնում են Արցախի ԱԻՊԾ-ից:
Ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված մեկ զինծառայողի աճյուն հայտնաբերվել է Մարտունու շրջանից, 13-ը՝ Ջրականի (Ջաբրաիլ) ուղղությունից:
Մեկ զինծառայողի աճյուն Եղնիկներից (Արեգա սար) ադրբեջանական կողմն է փոխանցել հայկական կողմին: Վերջիններիս ինքնությունը պարզելու նպատակով նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Հունվարի 29-ի տվյալներով որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 1344 աճյուն:
Այսօր փրկարարական ջոկատները կաշխատեն Հադրութի շրջանում և ՀՀ Սյունիքի մարզի տարածքում:
Նշենք, որ որոնողական աշխատանքներին մասնակցում են նաև զոհված կամ անհետ կորած զինծառայողների հարազատները, ռազմագործողություններին մասնակցած և տեղանքին ծանոթ ուղեկցող-կամավորներ:

В Карабахе найдены тела еще 15 военнослужащих
В результате поисковых операций, 29 января, спасательные отряды Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел РА обнаружили и вернули 15 тел.
По данным Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха, тело одного военнослужащего, погибшего в ходе боевых действий, было найдено в Мартунинском районе, 13 в направлении Джракана (Джабраил).
Азербайджанская сторона передала армянской стороне тело одного солдата, найденного из Ехникнер (Арега Сар). Была назначена судебно-медицинская экспертиза для установления личности погибших.
По состоянию на 29 января, в результате поисковых работ, было найдено 1344 тела.
Сегодня, спасательные отряды будут работать в Гадрутском районе и на территории Сюникской области РА.
Отметим, что к поисковым работам привлечены родственники погибших или пропавших без вести военнослужащих и принимавшие участие в боевых действиях, а так же знакомые с местностью сопровождающие-добровольцы.