Որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է ևս 15 աճյուն. Արցախի ԱԻՊԾ
Հունվարի 29-ին ԱՀ ներքին գործերի նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության փրկարարական ջոկատները որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերել և վերադարձրել են 15 աճյուն:  Այս մասին հայտնում են Արցախի ԱԻՊԾ-ից:
Ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված մեկ զինծառայողի աճյուն հայտնաբերվել է Մարտունու շրջանից, 13-ը՝ Ջրականի (Ջաբրաիլ) ուղղությունից:
Մեկ զինծառայողի աճյուն Եղնիկներից (Արեգա սար) ադրբեջանական կողմն է փոխանցել հայկական կողմին: Վերջիններիս ինքնությունը պարզելու նպատակով նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Հունվարի 29-ի տվյալներով որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 1344 աճյուն:
Այսօր փրկարարական ջոկատները կաշխատեն Հադրութի շրջանում և ՀՀ Սյունիքի մարզի տարածքում:
Նշենք, որ որոնողական աշխատանքներին մասնակցում են նաև զոհված կամ անհետ կորած զինծառայողների հարազատները, ռազմագործողություններին մասնակցած և տեղանքին ծանոթ ուղեկցող-կամավորներ:

15 More Bodies Retrieved From Battle Zones as Search Operations Continue
15 more bodies of fallen servicemen have been found during the search operations in the battle zones on January 29, official of the State Emergency Service of Artsakh Hunan Tadevosyan told Armenpress.
13 of the bodies were found in Jrakan (Jabrayil) section, 1 in Martuni region. The other body has been transferred by the Azerbaijani side to the Armenian side.
Forensic examination will be carried out to identify them.
So far, a total of 1344 bodies of fallen servicemen and civilians have been found as a result of the search operations.
On January 30 the search operations will continue in Hadrut region and the territory near Armenia’s Syunik province.