Կանադան 1.76 միլիոն դոլար կհատկացնի՝ ի աջակցություն Բելառուսում քաղաքացիական հասարակությանը
Կանադայի կառավարությունը կհատկացնի 2.25 միլիոն կանադական դոլար (1,76 միլիոն ԱՄՆ դոլար)՝ ի աջակցություն Բելառուսում քաղաքացիական հասարակությանը: Այդ մասին ասվում է կիրակի Կանադայի ԱԳ նախարար Մարկ Գարնոյի տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Կանադան կհատկացնի 2.25 միլիոն դոլար՝ ի աջակցություն քաղաքացիական հասարակության կազմակերպություններին, որոնք աշխատում են Բելառուսում ժողովրդավարությունը զարգացնելու ուղղությամբ»,-ասվում է փաստաթղթում:
ԱԳՆ-ում նշել են, որ հաստկացված միջոցները կօգնեն ամրապնդել բելառուսական քաղաքացիական հասարակության բազմազանությունը, կայունությունն ու արդյունավետությունը, որը պաշտպանում է իր իրավունքներն ու քաղաքացիական ազատությունները: Այդ միջոցները, մասնավորապես, կհատկացվեն անկախ ԶԼՄ-ներին աջակցելու համար:

Канада выделит 1, 76 млн. долларов на поддержку гражданского общества в Беларуси
Канада выделит Беларуси 2,25 миллиона канадских долларов (1,76 долларов США - Ред.) на поддержку гражданского общества. Об этом говорится в сообщении пресс-службы канадского правительства, передает КП.
Министр иностранных дел Канады Марк Гарно объявил о том, что гражданскому обществу Беларуси будет выделено 2,25 миллиона канадских долларов, которые работают над продвижением демократии, - написано в пресс-релизе.
В документе сказано и о том, что данная поддержка дополняет объявленное ранее выделение 600 тысяч долларов для помощи гражданскому обществу, "с уделением особого внимания женщинам и независимым СМИ".