ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է անհայտ կորած զինծառայողների ծնողների և հարազատների հետ
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը փետրվարի 8-ին հանդիպել է սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմում անհայտ կորած զինծառայողների ծնողների և հարազատների հետ, տեղեկացնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վաղարշակ Հարությունյանը ներկայացրել է մարտական գործողությունների տարածքներում կատարվող որոնողական աշխատանքների ընթացքը, նշել, որ իրականացված աշխատանքների արդյունքների մասին տեղեկատվությունը պարբերաբար հրապարակվում է, շարունակվում է նաև նույնականացման գործընթացը։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը պատասխանել է հանդիպման մասնակիցների հարցերին, արձագանքել առաջարկություններին և հանձնարարականներ տվել ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետին ու պատասխանատու այլ ստորաբաժանումների ղեկավարներին։
Պաշտպանության նախարարը տեղեկացրել է, որ պաշտպանական համակարգում իրականացվում են անհրաժեշտ բոլոր գործողություններն՝ անհայտ կորածների գտնվելու հնարավոր վայրերի մասին տեղեկությունները հավաքելու, համադրելու, քարտեզագրելու և գործընթացն առավել արդյունավետ կազմակերպելու ուղղությամբ։
Ի պատասխան ներկայացված հարցադրումների՝ Վաղարշակ Հարությունյանը հավաստիացրել է նաև, որ քննություն է ընթանում մի շարք գործերով։ Նախարարը վստահեցրել է, որ հանցավոր գործողությունների կամ անգործության համար հարուցված քրեական գործերի շրջանակում բոլոր մեղավորները կպատժվեն։ Վաղարշակ Հարությունյանն ընդգծել է, որ գործընթացն իրավական դաշտում է և անհրաժեշտ է սպասել քննության ավարտին։

Глава Минобороны встретился с родственниками пропавших без вести военнослужащих
Министр обороны РА Вагаршак Арутюнян встретился с родственниками военнослужащих,  в карабахской войне. Вагаршак Арутюнян заявил, что Министерство обороны Армении проводит всеобъемлющие мероприятия по сбору информации о возможном местонахождении пропавших без вести и повышению эффективности поисковых работ.
Как сообщили в пресс-службе Минобороны, Арутюнян представил ход поисковых работ в зоне недавних боевых действий. Он сказал, что информация о результатах работы периодически публикуется. Продолжается также процесс идентификации останков погибших.
В ответ на многочисленные вопросы министр заверил, что ведется следствие по целому ряду уголовных дел, и если будут доказаны факты преступной халатности или бездействия со стороны тех или иных военных, то все они будут наказаны. Он призвал дождаться итогов следствия.
Отметим, ранее родители пленных и без вести пропавших солдат утверждали, что их сыновья стали жертвами преступных приказов и халатности со стороны командиров. Родственники периодически проводят акции протеста у здания оборонного ведомства.