Վորոնեժցի հայը պատրաստ է ասֆալտի գործարան հիմնել Արցախում (News.am)
Մեզ մոտ Վորոնեժից մարդիկ կան, ովքեր պատրաստ են ասֆալտի գործարան հիմնել Արցախում ճանապարհների կառուցման համար: Այս մասին փետրվարի 17-ին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Ռուսաստանի հայերի միության փոխնախագահ Հերման Անանյանցը:
Նա պարզաբանել է, որ խոսքը Ռուսաստանի հայերի միության Վորոնեժի տարածաշրջանային մասնաճյուղի նախագահ Կամո Չոբանյանի մասին է:
«Նա Ռուսաստանի քաղաքացի է, երկար տարիներ ապրել է Հայաստանում: Հենց «Ռոսդոռստռոյ»-ը սկսի այնտեղ իր աշխատանքները, նա պատրաստ է իր գործարանն անմիջապես տեղափոխել այնտեղ»,- պարզաբանել է Անանյանցը: Նրա խոսքով` շատ այլ մարդիկ եւս պատրաստակամություն են հայտնել օգնել Արցախի վերականգնմանը:
«Ռուսաստանի բառացիորեն բոլոր մարզերը պարտավորություններ են ստանձնել: Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը բոլորին առաջադրանքներ է տվել: Նա, ի տարբերություն Արայիկ Հարությունյանի (Արցախի նախագահ` խմբ.), շատ է մտահոգված Ղարաբաղում տեղի ունեցողի կապակցությամբ»,- եզրափակել է նա:

Армянин из Воронежа готов основать в Арцахе асфальтный завод (News.am)
У нас есть люди из Воронежа, которые готовы основать в Арцахе асфальтный завод для строительства дорог. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am 17 февраля заявил вице-президент Союза армян России Герман Ананянц.
Он пояснил, что речь идет о председателе Воронежского регионального отделения Союза армян России Камо Чобаняне.
''Он является гражданином России, много лет жил в Армении. Как только ''Росдорстрой'' начнет там работы, он сразу же готов перебросить туда свой завод'', - пояснил Ананянц.
По его словам, очень много других людей выразили готовность помочь в деле восстановления Арцаха.
''Буквально все регионы России взяли на себя обязательства. Руководитель Союза армян России Ара Абрамян всем дал задания. Он очень переживает относительно того, что там происходит, в отличие от Араика Арутюняна (президента Арцаха – ред.)'', - заключил он.