Էրդողանի թիկնապահն ինքնասպան է եղել
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի թիկնապահն ինքնասպան է եղել՝ վիրավորանքների եւ սպառնալիքների մասին գրություն թողնելով: Այն հայտնաբերվել է մահացածի տանը, հաղորդում է News.am-ը՝ հղում կատարելով Cumhuriyet-ին:
Նրա մարմինը հայտնաբերել են գործընկերները, որոնք նրա տուն են գնացել այն բանից հետո, երբ նա աշխատանքի չի գնացել եւ հեռախոսն անջատել է:
«Ձեզ մոտ ամենից լավը ստացվում է ձեր աշխատակիցներին վիրավորելը, սպառնալը, հեռացնելը, դուք ստորացնում եք եւ ստախոս հանում: Յուրաքանչյուր տղամարդ արժանապատվություն ունի, եւ ես այդ խոսքերը չհանդուրժեցի»,-գրել է Էրդողանի թիկնապահ Բուլութը իր թողած գրության մեջ:
Նա նաեւ գրել է, որ չի ցանկանում, որպեսզի իր թաղմանը ներկա լինի իր ղեկավարությունից ինչ-որ մեկը:
Ընդդիմադիր Ժողովրդահանրապետական կուսակցության  պատգամավոր Մուրաթ Բաքանը ներքին գործերի նախարար Սուլեյման Սոյլուին հարցում է ուղարկել՝ պարզելու, թե քանի ոստիկան է ինքնասպան եղել:
Նրա խոսքով՝ ոստիկանների ինքնասպանությունների բոլոր դեպքերում, որոնք հանրությանը հայտնի են դարձել, սպաները բողոքել են ղեկավարության կողմից հետապնդումներից:

Телохранитель Эрдогана покончил жизнь самоубийством
Телохранитель президента Турции Реджепа Эрдогана покончил жизнь самоубийством, оставив записку об  оскорблениях и угрозах. Он был обнаружен мертвым в своей квартире во вторник, сообщает News.am, ссылаясь на Cumhuriyet.
Его тело обнаружили коллеги, которые пришли к нему домой,  после того, как он не явился на работу и его телефон был выключен.
''Это должно быть то, что вы делаете лучше всего - оскорбляете своих сотрудников, угрожаете им, увольняете, унижаете  и выставляете лжецами'', - написал Булут в предсмертной записке. ''У каждого мужчины есть гордость, и я не вынес этих слов''.
Покойный также написал, что не хотел бы, чтобы на его похоронах присутствовал кто-либо из его начальников.
Депутат от главной оппозиционной Народно-республиканской партии (НРП) Мурат Бакан направил министру внутренних дел Сулейману Сойлу парламентский запрос, чтобы узнать, сколько полицейских покончили жизнь самоубийством.
По его словам,  во всех случаях самоубийств полицейских, которые стали достоянием общественности, офицеры жаловались на преследования со стороны своего начальства.