Չպետք է թույլ տանք թմրեցնել մեզ ադրբեջանական կեղծ խաղաղասիրությամբ. ՀՀ ՄԻՊ
Ադրբեջանական «խաղաղասիրական» ծրագրերը միշտ եղել են միջազգային հանրության համար նախատեսված շղարշ, բայց իրականում վարվել է Արցախի ու Հայաստանի բնակչության, ՀՀ քաղաքացու նկատմամբ ատելության ու թշնամանքի քաղաքականություն: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը:
«Ադրբեջանական «խաղաղասիրական» ծրագրերը միշտ եղել են միջազգային հանրության համար նախատեսված շղարշ, բայց իրականում վարվել է Արցախի ու Հայաստանի բնակչության, ՀՀ քաղաքացու նկատմամբ ատելության ու թշնամանքի քաղաքականություն:
Օրինակ` 2016թ. «Բաքու» կամ 2017 թ. «Բաքու-Թբիլիսի» պլատֆորմները:
Ադրբեջանական այդ «խաղաղասիրական» ծրագրերը իրական խաղաղության նպատակներ չեն ունեցել, դրանց միշտ նախորդել կամ հաջորդել են դաժանություններով ուղեկցվող պատերազմական
գործողություններ:
Հատուկ նորից եմ ընդգծում` մեզ համար խաղաղությունը բարձրագույն արժեք է, բայց չպետք է թույլ տանք թմրեցնել մեզ ադրբեջանական կեղծ խաղաղասիրությամբ»,- գրել է նա:

Мы не должны поддаваться одурманиванию ложным азербайджанским миролюбием - Омбудсмен Армении
Азербайджанские "миролюбивые" программы всегда были завесой для международного сообщества, но на самом деле проводилась политика ненависти и вражды по отношению к населению Арцаха и Армении. Об этом написал на своей странице в Facebook омбудсмен Армении Арман Татоян.
Например, платформы "Баку" в 2016 или "Баку-Тбилиси" в 2017 г.
Эти "миролюбивые" азербайджанские программы не преследовали цели реального мира, им всегда предшествовали или за ними следовали военные действия, сопровождавшиеся зверствами.
Еще раз специально подчеркиваю, что мир - это наивысшая ценность для нас, но мы не должны позволять себе поддаваться одурманиванию ложным азербайджанским миролюбием".