Չպետք է թույլ տանք թմրեցնել մեզ ադրբեջանական կեղծ խաղաղասիրությամբ. ՀՀ ՄԻՊ
Ադրբեջանական «խաղաղասիրական» ծրագրերը միշտ եղել են միջազգային հանրության համար նախատեսված շղարշ, բայց իրականում վարվել է Արցախի ու Հայաստանի բնակչության, ՀՀ քաղաքացու նկատմամբ ատելության ու թշնամանքի քաղաքականություն: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը:
«Ադրբեջանական «խաղաղասիրական» ծրագրերը միշտ եղել են միջազգային հանրության համար նախատեսված շղարշ, բայց իրականում վարվել է Արցախի ու Հայաստանի բնակչության, ՀՀ քաղաքացու նկատմամբ ատելության ու թշնամանքի քաղաքականություն:
Օրինակ` 2016թ. «Բաքու» կամ 2017 թ. «Բաքու-Թբիլիսի» պլատֆորմները:
Ադրբեջանական այդ «խաղաղասիրական» ծրագրերը իրական խաղաղության նպատակներ չեն ունեցել, դրանց միշտ նախորդել կամ հաջորդել են դաժանություններով ուղեկցվող պատերազմական
գործողություններ:
Հատուկ նորից եմ ընդգծում` մեզ համար խաղաղությունը բարձրագույն արժեք է, բայց չպետք է թույլ տանք թմրեցնել մեզ ադրբեջանական կեղծ խաղաղասիրությամբ»,- գրել է նա:

We Must Not Allow Ourselves to Be Numbed by Azerbaijani Fake Peace-Loving
Azerbaijani "peace-loving" plans have always been a veil intended for the international community, but in reality, a policy of hatred and enmity has been pursued towards the residents of Artsakh (Nagorno-Karabakh) and Armenia, the citizens of the Republic of Armenia. The Human Rights Defender (Ombudsman) of Armenia, Arman Tatoyan, wrote about this on Facebook.
"To ensure a real illusion, some analysts have been engaged in these plans and called Track II Peacebuilding. But these analysts were filled with as much hatred and enmity.
These Azerbaijani ‘peace-loving’ plans had no real peace objectives; they were always preceded or followed by war actions accompanied by atrocities.
I specially emphasize once again: peace is the highest value for us [Armenians], but we must not allow ourselves to be numbed by Azerbaijani fake peace-loving," the ombudsman of Armenia added.