Սյունիքում ռուսական ռազմաբազայի երկու հենակետերի հիմնադրումը լրացուցիչ երաշխիք է Հայաստանի անվտանգությունն ապահովելու համար. Փաշինյան
Ազգային ժողովում վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց՝ ինչպես պատերազմից առաջ, այնպես էլ պատերազմից հետո ՀՀ արտաքին անվտանգության համակարգը փոփոխություն չի կրել, հայտնում է Aysor.am-ը։
Փաշինյանն ասաց՝ Հայաստանի բոլոր սահմանների պաշտպանությունն այժմ իրականացվում է հայ-ռուսական համատեղ զորախմբի ուժերով ու ջանքերով։
«Բայց դա չի նշանակում, որ բոլոր տեղերում պարտադիր համատեղ պոստեր կամ դիրքեր դրված լինեն», - ասաց նա։
Վարչապետի պաշտոնակատարը նշեց՝ գաղտնիք չէ, որ Սյունիքի մարզում ռուսական 102-րդ ռազմաբազան երկու նոր հենակետ է հիմնադրել ու դրա հիմնադրումը լրացուցիչ երաշխիք է Սյունիքի մարզի ու, ընդհանրապես, Հայաստանի անվտանգությունն ապահովելու համար։

Creation of Two New Strongholds of Russian 102d Military Base in Armenia’s Syunik Additional Guarantee for Ensuring Armenia’s Security – Acting PM
Armenia’s foreign security system has changed neither before war nor after it, Armenia’s Acting Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the NA today, Aysor.am reports.
Pashinyan noted that the defense of all Armenian borders is currently being carried out with the effort of Armenian-Russian joint troop.
“But it does not mean that joint posts or positions will be installed everywhere,” he stressed.
The Acting PM noted that it is not a secret that the Russian 102d military base has installed two new footholds in Syunik which is an additional guarantee for ensuring Syunik and Armenia’s security.