Վերաքննիչ դատարանը Օնիկ Գասպարյանի բողոքը բավարարել է
ՀՀ վերաքննիչ վարչական դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Կարեն Ավետիսյանի, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նախկին պետ Օնիկ Գասպարյանի բողոքը բավարարելու մասին որոշում է կայացրել։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկացել է Օնիկ Գասպարյանի ներկայացուցիչ, փաստաբան Արամ Օրբելյանից։
Նա ասել է, որ Վարչական դատարանի դատավոր Լիանա Հակոբյանն իրենց հայցը վերադարձրել էր, արձանագրելով, որ ակտ չկա, այլ իրավունքի ուժով փաստ է հաստատվել, որ Օնիկ Գասպարյանն աշխատանքից ազատված է։ Դատարանը վերադարձրել էր հայցը, առաջարկելով այլ հայցատեսակով դիմել դատարան։
«Հայցը վերադարձնելու մասին որոշումը մենք բողոքարկեցինք Վերաքննիչ դատարան, դատարանն էլ արձանագրել է, որ ակտ կա»,- նշել է Օրբելյանը։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանը երեք հայց է ներկայացրել ՀՀ վարչական դատարան՝ ընդդեմ նախագահ Արմեն Սարգսյանի եւ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ վիճարկելով իրեն ԳՇ պետի պաշտոնից ազատելու որոշման իրավաչափությունը։

Апелляционный административный суд Армении удовлетворил жалобу Оника Гаспаряна
Апелляционный административный суд Армении под председательством судьи Карена Аветисяна принял решение об удовлетворении жалобы бывшего начальника Генштаба ВС Оника Гаспаряна. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am представитель экс-главы ГШ, адвокат Арам Орбелян.
По его словам, судья Административного суда Лиана Акопян вернула их иск, заявив, что акта нет. Суд вернул иск, предложив обратиться в суд с другим видом иска.
''Мы обжаловали в Апелляционном суде решение о возвращении иска, и суд констатировал, что акт имеется'', - сказал Орбелян.
Отметим, что Оник Гаспарян представил в Административный суд Армении три иска – против президента РА Армена Саркисяна и премьер-министра республики Никола Пашиняна, оспаривая правомерность решения об освобождении его от должности начальника Генштаба ВС.