ՊՆ զորամասերից մեկի մարտական հենակետում զինծառայող է զոհվել
Մայիսի 4-ին, ժամը 20.00-ի սահմաններում, հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական դիրքում, հերթափոխի ընթացքում, ծառայակցի կողմից զենքի օգտագործման կանոնների խախտման հետևանքով արձակված կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, շարքային Արտյոմ Հովիկի Մելքոնյանը (ծնվ. 2002թ. 2020-2 զորակոչ, ՊՆ ԶԶՀԾ Գեղարքունիքի ՄՏՍ)։ Կատարվում է քննություն:
«Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,– ասվում է ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության տարածած հաղորդագրությունում։

В Армении погиб военнослужащий срочной службы
На боевой позиции одной из воинских частей, расположенных на южном направлении, во время дежурства, 4 мая примерно в 20: 00 часов военнослужащий срочной службы, рядовой Артем Овикович Мелконян (2002 г.р., призыв – 2020-2, территориальное подразделение Гегаркнуика) получил смертельное огнестрельное ранение в результате выстрела, произошедшего из-за нарушения сослуживцем правил обращения с оружием. Об этом говорится в сообщении, распространенном пресс-службой Министерства обороны РА.
"Министерство обороны Армении разделяет тяжелую горечь утраты и выражает соболезнования членам семьи погибшего военнослужащего, его родственникам и сослуживцам", - говорится в сообщении.