ՀԱՊԿ-ում մտահոգությամբ են հետևում Հայաստանի սահմանային իրավիճակի զարգացմանը. Զաս
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը, այսօր կազմակերպության արտգործնախարարների խորհրդի նիստն ամփոփելիս, հայտարարել է, որ ՀԱՊԿ-ում տագնապով են հետևում Սյունիքի մարզում տիրող իրավիճակի զարգացմանը, հայտնում է Սպուտնիկ Արմենիան:
Ըստ ՀԱՊԿ-ի քարտուղարության տարածած հաղորդագրության` Զասը նշել է, որ Հայաստանի սահմանային իրավիճակը քննարկվել է նիստի ընթացքում:
Գլխավոր քարտուղարն ասել է, որ ՀԱՊԿ-ում ողջունում են Ռուսաստանի միջնորդությամբ կողմերի միջև սկսված բանակցությունները, ինչպես նաև ստորաբաժանումների մի մասին հետ քաշելու պայմանավորվածությունը։
«Ընդգծում ենք, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ պայմանավորվածությունների կատարումն այլընտրանք չունի», - նշել է Զասը:

CSTO Closely Follows the Developments in Armenia’s Syunik: Zas
The CSTO is closely following the developments in Armenia’s Syunik province, Secretary General of the organization Stanislav Zas stated after the  session of the CSTO Council of Foreign Ministers in Dushanbe.
Zas noted that the situation on the border of Armenia became the subject of discussion during the meeting. The secretary general added that the CSTO welcomes the negotiations that have begun between the parties mediated by Russia, as well as the achievement of an agreement on the withdrawal of some part of the units.
"We note that there is no alternative to the implementation of the trilateral agreement of November 9, 2020," Zas said.