ՀԱՊԿ-ում մտահոգությամբ են հետևում Հայաստանի սահմանային իրավիճակի զարգացմանը. Զաս
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը, այսօր կազմակերպության արտգործնախարարների խորհրդի նիստն ամփոփելիս, հայտարարել է, որ ՀԱՊԿ-ում տագնապով են հետևում Սյունիքի մարզում տիրող իրավիճակի զարգացմանը, հայտնում է Սպուտնիկ Արմենիան:
Ըստ ՀԱՊԿ-ի քարտուղարության տարածած հաղորդագրության` Զասը նշել է, որ Հայաստանի սահմանային իրավիճակը քննարկվել է նիստի ընթացքում:
Գլխավոր քարտուղարն ասել է, որ ՀԱՊԿ-ում ողջունում են Ռուսաստանի միջնորդությամբ կողմերի միջև սկսված բանակցությունները, ինչպես նաև ստորաբաժանումների մի մասին հետ քաշելու պայմանավորվածությունը։
«Ընդգծում ենք, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ պայմանավորվածությունների կատարումն այլընտրանք չունի», - նշել է Զասը:

В ОДКБ с тревогой следят за развитием ситуации на границе Армении: Станислав Зась
В ОДКБ с тревогой следят за развитием ситуации в Сюникской области Армении. Об этом генсек Организации Станислав Зась заявил по итогам заседания Совета министров иностранных дел (СМИД) ОДКБ в Душанбе, передает Sputnik Армения.
Как сообщает секретариат ОДКБ, Зась отметил, что обстановка на границе Армении стала предметом обсуждения в ходе заседания.
Генсек добавил, что в ОДКБ приветствуют начавшиеся переговоры между сторонами при посредничестве России, а также достижение договоренности об отводе части подразделений.
"Отмечаем безальтернативность выполнения трехсторонних договоренностей от 9 ноября 2020 года", - сказал Зась.