Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետին
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիին՝ Ազգային տոնի առթիվ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Վրաստանի բարեկամ ժողովրդին Վրաստանի ազգային տոնի՝ Անկախության վերականգնման օրվա կապակցությամբ։
Ավելի քան մեկ դար առաջ, արտահայտելով սեփական անկախ պետականությունն ունենալու վերաբերյալ իր անբեկանելի կամքը, բարեկամ վրաց ժողովուրդն այսօր էլ հետևողականորեն շարունակում է վերահաստատել իր այդ ձգտումը՝ կառուցելով և զարգացնելով Վրաստան պետությունը։
Հարգելի՛ պարոն վարչապետ, Հայաստանը և Վրաստանը իրենց պետականաշինության ընթացքում մշակել և ներդրել են այնպիսի փոխգործակցության նախադրյալներ, որոնց իրականացմամբ հնարավոր է եղել մեր երկրների միջև հարաբերությունները լավագույնս պահպանել և զարգացնել:
Այսօր էլ առաջնորդող է այն տեսակետը, որ մեր երկրները շատ անելիքներ ունեն ինչպես երկկողմ հարաբերություններում, այնպես էլ տարածաշրջանային գործընթացներում: Այս համատեքստում աներկբա է Հայաստանի և Վրաստանի միջև համագործակցությունը խորացնելու և այն նորանոր ձեռքբերումներով հարստացնելու մեր հանձնառությունը:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ հաջողություն Ձեր պետական գործունեության մեջ, իսկ եղբայրական Վրաստանի ժողովրդին՝ բարգավաճում և առաջընթաց», - նշված է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարի ուղերձում։

Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Грузии Ираклию Гарибашвили по случаю Национального праздника Грузии. В послании говорится:
"Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Грузии с национальным праздником Грузии – Днем восстановления независимости.
Более века назад, выразив свою непоколебимую волю иметь собственную независимую государственность, дружественный грузинский народ и сегодня продолжает последовательно подтверждать это свое стремление, строя и развивая государство Грузия.
Уважаемый господин премьер-министр, Армения и Грузия в ходе своего государственного строительства разработали и внедрили такие предпосылки взаимодействия, посредством реализации которых возможно было наилучшим образом сохранять и развивать отношения между нашими странами.
Сегодня тоже превалирует та позиция, что нашим странам многое предстоит сделать как в двусторонних отношениях, так и в региональных процессах. В этом контексте неоспорима наша приверженность углублению сотрудничества между Арменией и Грузией и обогащению его новыми достижениями.
Пользуясь случаем, хочу пожелать Вам успехов в Вашей государственной деятельности, а братскому народу Грузии - процветания и прогресса".