Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետին
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիին՝ Ազգային տոնի առթիվ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Վրաստանի բարեկամ ժողովրդին Վրաստանի ազգային տոնի՝ Անկախության վերականգնման օրվա կապակցությամբ։
Ավելի քան մեկ դար առաջ, արտահայտելով սեփական անկախ պետականությունն ունենալու վերաբերյալ իր անբեկանելի կամքը, բարեկամ վրաց ժողովուրդն այսօր էլ հետևողականորեն շարունակում է վերահաստատել իր այդ ձգտումը՝ կառուցելով և զարգացնելով Վրաստան պետությունը։
Հարգելի՛ պարոն վարչապետ, Հայաստանը և Վրաստանը իրենց պետականաշինության ընթացքում մշակել և ներդրել են այնպիսի փոխգործակցության նախադրյալներ, որոնց իրականացմամբ հնարավոր է եղել մեր երկրների միջև հարաբերությունները լավագույնս պահպանել և զարգացնել:
Այսօր էլ առաջնորդող է այն տեսակետը, որ մեր երկրները շատ անելիքներ ունեն ինչպես երկկողմ հարաբերություններում, այնպես էլ տարածաշրջանային գործընթացներում: Այս համատեքստում աներկբա է Հայաստանի և Վրաստանի միջև համագործակցությունը խորացնելու և այն նորանոր ձեռքբերումներով հարստացնելու մեր հանձնառությունը:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ հաջողություն Ձեր պետական գործունեության մեջ, իսկ եղբայրական Վրաստանի ժողովրդին՝ բարգավաճում և առաջընթաց», - նշված է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարի ուղերձում։

"I warmly congratulate you and the friendly people of Georgia on your country’s national holiday - Independence Restoration Day.
Having expressed their unwavering will to have their own nationhood more than a century ago, today as well the friendly Georgian people consistently reaffirm that long-cherished aspiration by building and developing the Georgian statehood.
Dear Mr. Prime Minister, in the course of their state-building efforts, Armenia and Georgia developed such fundamental prerequisites for interaction, which made it possible to preserve and develop bilateral relations in the best possible manner.
We should be guided by a shared vision that our countries have a lot to do both in terns of bilateral relations and regional processes. In this context, undeniable is our commitment to deepening cooperation between Armenia and Georgia and enriching it with new achievements.
I would like to take this opportunity to wish you every success in your state activities, as well as prosperity and progress - to the brotherly people of Georgia."