Արաբական խորհուրդը շարունակում է Ավստրալիայում Հայոց ցեղասպանության ճանաչման կոչերը
Հայոց ցեղասպանության 106-րդ տարելիցի կապակցությամբ Ավստրալիայի Արաբական խորհուրդը միացել է մեծաթիվ կազմակերպությունների՝ Դաշնային կառավարությանը կոչ անելով ճանաչել հայերի, ասորիների և հույների ցեղասպանությունները:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Ավստրալիայի Հայ դատի հանձնախումբը՝ մեջբերելով վարչապետ Սքոթ Մորիսոնին ուղղված նամակը, որում կազմակերպությունը գրում է. «Մենք Ավստրալիային կոչ ենք անում միանալ այն բազմաթիվ երկրներին, որոնք քայլեր են ձեռնարկել Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործում»:
«Հայ-ավստրալական համայնքը շնորհակալություն է հայտնում Ավստրալիայի Արաբական խորհրդին աջակցության համար, քանի որ կարծում ենք, որ նրանց ձայնը մեծացնում է արդարության մեր կոչերը», - նշել է Հայ դատի Ավստրալիայի հանձնախմբի գործադիր տնօրեն Հայկ Կայսերյանը:

Арабский совет Австралии призывает признать Геноцида армян
В связи с 106-й годовщиной Геноцида армян Арабский совет Австралии присоединился к многочисленным организациям, призывающим федеральное правительство признать Геноциды армян, ассирийцев и греков.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Армянский национальный комитет Австралии, цитируя письмо премьер-министру Скотту Моррисону, в котором организация пишет: ''Мы призываем Австралию присоединиться к многочисленным странам, которые предприняли шаги в деле признания Геноцида армян''.
''Армяно-австралийская община выражает благодарность Арабскому совету Австралии за содействие, поскольку мы считаем, что Ваш голос усилитт наши призывы к справедливости", - отметил исполнительный директор Австралийского комитета “Ай Дата” Айк Кайсерян''.
Арабский совет Австралии - независимая общинная организация, представляющая интересы граждан, обосновавшихся в Австралии из 22 стран Ближнего Востока. Он работает над установлением социальной справедливости и улучшением жизни наиболее уязвимых представителей своей общины.