ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանն այցելել է Սյունիքի մարզ
Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը հունիսի 2-ից աշխատանքային այցով գտնվում է Սյունիքի մարզում: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանությունը ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում:
Ռուսական դիվանագիտական առաքելության ղեկավարը ծանոթացել է Գորիս - Կապան ավտոճանապարհի (Որոտան, Շուռնուխ) սահմանային հատվածում տեղակայված անցակետերում ռուս և հայ սահմանապահների ծառայությանը, ինչպես նաև Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ ծառայության աշխատակիցների կողմից լուծվող խնդիրների առանձնահատկություններին:
Մարզկենտրոն Կապանում Սերգեյ Կոպիրկինին դիմավորել է Կապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանը, ով դեսպանին ներկայացրել է քաղաքում առկա սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը, ինչպես նաև շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանին՝ տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման գործում սահմանապահների մասնակցության համար։

Russian Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin is in Syunik province on a working visit since June 2, the Russian Embassy said on Facebook.
The Ambassador got acquainted with the service of the Russian and Armenian border guards in the checkpoints deployed in the border section of Goris-Kapan highway (Vorotan, Shurnukh), armenpress reports.
Then, Mr. Kopyrkin visited Kapan town where he was welcomed by Mayor Gevorg Parsyan who presented the socio-economic situation, as well as thanked Russia for the participation of border guards in ensuring security in the region.