Արցախի նախագահը պետական բարձր պարգևներ է հանձնել ՀՀ ոստիկանության զոհված ծառայողների հարազատներին
րցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 8-ին ՀՀ ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանի հետ միասին այցելել է ՀՀ ոստիկանության N զորամաս և հանդիպել Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված և հետմահու պետական բարձր պարգևների արժանացած ոստիկանության 43 ծառայողների ընտանիքների անդամների հետ։
Արայիկ Հարությունյանը զոհված ոստիկանների հարազատներին է հանձնել պետական պարգևները և հայտնել նրանց իր խորին ցավակցությունն ու զորակցությունը։ «Շնորհիվ մեր հերոս տղաների՝ Հայրենիքի փրկված հատվածում մենք այսօր կարող ենք արժանապատիվ ապագա կառուցել գալիք սերունդների համար և մեր երեխաներին դաստիարակել նրանց մարտական ու հայրենասիրական ոգով», - իր խոսքում նշել է ԱՀ նախագահը։
Այնուհետև Արայիկ Հարությունյանը զորամասում մասնակցել է զոհված ոստիկաններին նվիրված փառքի սրահի բացման արարողությանը և հարգանքի տուրք մատուցել նրանց հիշատակին։

Президент Арцаха вручил высокие государственные награды родственникам погибших служащих Полиции РА
8 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян вместе с начальником Полиции РА Ваге Газаряном посетил N-скую войсковую часть Полиции РА и встретился с членами семей 43 служащих Полиции, погибших в ходе Второй Арцахской войны и посмертно награжденных высокими государственными наградами.
Араик Арутюнян вручил государственные награды родственникам погибших и выразил им глубокие соболезнования. «Благодаря нашим героическим парням у нас сегодня есть возможность построить достойное будущее для следущих поколений на спасенной части нашей Родины и воспитать наших детей в духе их патриотизма»,- отметил в своем слове президент.
Затем Араик Арутюнян принял участие в церемонии открытия в войсковой части Зала славы, посвященного погибшим полицейским, и отдал дань уважения их памяти.