Հադրութի բնակիչների համար Ստեփանակերտում կառուցվում են բազմաբնակարան շենքեր
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ Ստեփանակերտ քաղաքի Աջափնյակ թաղամասում շուտով կմեկնարկեն բազմաբնակարան շենքերի նոր թաղամասի կառուցման շինաշխատանքները։
Թաղամասը ունենալու է ժամանակակակից բոլոր պահանջներին համապատասխանող 15 մասնաշենք` 240 բնակարանաններով։ Այն նախատեսվում է շահագործման հանձնել 2022թ.-ի վերջին։
Նորակառույց բնակարանները կտրամադրվեն Հադրութ քաղաքի՝ պատերազմի հետևանքով տարհանված բնակիչներին։ Բնակարանաշինությունն Արցախում առաջիկայում շատ ավելի մեծ թափ կստանա՝ պայմանավորված այն հանգամանքով, որ բնակավայրը կորցրած յուրաքանչյուր ընտանիք նախանշված ժամկետներում ունենա իր բնակարանը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:

В Степанакерте для беженцев построят многоквартирные дома
Средствами Всеармянского фонда "Айастан" вскоре начнутся строительные работы по возведению новых многоквартирных домов в квартале Ачапняк города Степанакерт.
Квартал будет иметь 15 корпусов с 240 квартирами, соответствующими всем современным требованиям. Введение в эксплуатацию планируется к концу 2022 года.
"Новые квартиры будут предоставлены жителям города Гадрут, вынужденно перемещенным в результате войны. В ближайшем будущем жилищное строительство в Арцахе получит новый импульс. Это обусловлено тем, что каждая семья, лишившаяся родного дома, должна своевременно обрести собственное жилье", - говорится в сообщении президента Арцаха на его официальной странице в Facebook.