Կոչ եմ անում կողմերին հիմնվել վերջին հումանիտար քայլերի վրա և ամբողջությամբ կատարել նոյեմբերի 9 -ի հայտարարությունը. Անն Լինդե
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Շվեդիայի արտաքին գործերի նախարար Անն Լինդեն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական սահմանին վերջին օրերի լարվածությանը՝ կողմերին կոչ անելով ամբողջությամբ կատարել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության դրույթները:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Լինդեն այս մասին գրառում է արել «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում:
«Հայ-ադրբեջանական սահմանին կրկնվող միջադեպերի մասին հաղորդագրությունները լուրջ մտահոգություն են առաջացնում: Կոչ եմ անում կողմերին հիմնվել վերջին հումանիտար քայլերի վրա և ամբողջությամբ կատարել նոյեմբերի 9 -ի հայտարարությունը՝ չլուծված խնդիրները խաղաղ ձևով լուծելու համար»,-գրել է Լինդեն:

Анн Линде обеспокоена напряженностью на армяно-азербайджанской границе
Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Швеции Анн Линде коснулась напряженности, сложившейся в последние дни на армяно-азербайджанской границе, призвав стороны полностью придерживаться положений трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 года.
Об этом она написала в своем микроблоге в Twitter.
"Сообщения о повторяющихся инцидентах на армяно-азербайджанской границе вызывают серьезную тревогу. Я призываю стороны придерживаться последних гуманитарных шагов для полного выполнения положений заявления от 9 ноября и мирного урегулирования нерешенных вопросов", - написала Линде.