Նազարբաևը հորդորում է ամրապնդել ԵԱՏՄ-ն՝ նոր երկրների մուտքի միջոցով
Ղազախստանի նախկին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը հանդես է եկել Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) ամրապնդման օգտին՝ դրանում նոր երկրների մուտքի միջոցով: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Այսօր Նազարբաևը Ղազախստանի մայրաքաղաքում հանդիպել է Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի հետ: Հանդիպումը տեղի է ունեցել Ղրղզստանում Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստից առաջ:
«Որպես այս կազմակերպության պատվավոր նախագահ (ԵԱՏՄ - խմբ.) ես դրան հետևում եմ, և մենք պետք է ուժեղացնենք այս կազմակերպությունը, մեզ պետք է, որ այստեղ լինեն ուրիշները, մեր հարևանները ... Ուզբեկստան, Տաջիկստան, նրանք պետք է լինեն, նաև պետք է աշխատել Թուրքմենստանի հետ», - հանդիպման ժամանակ ասել է Նազարբաևը:

Назарбаев призвал укреплять ЕАЭС за счет вступления новых стран
Экс-президент Казахстана Нурсултан Назарбаев выступил за укрепление Евразийского экономического союза (ЕАЭС) за счет вступления в него новых стран, передает РИА Новости
Назарбаев в четверг встретился с премьер-министром РФ Михаилом Мишустиным в столице Казахстана. Встреча прошла перед заседанием Евразийского межправительственного совета в Киргизии.
"Как почетный председатель этой организации (ЕАЭС - ред.) я за этим наблюдаю, и нам надо укреплять эту организацию, надо, чтобы другие были здесь, наши соседи… Узбекистан, Таджикистан - они должны быть, еще с Туркменистаном надо поработать", - сказал Назарбаев в ходе встречи.