Ռուս խաղաղապահներն ու բարերարները 1,2 տոննա մարդասիրական օգնություն են փոխանցել Արցախին
Ռուս խաղաղապահները և Ռուսաստանի ու Հայաստանի բարեգործական հիմնադրամների ներկայացուցիչները մարդասիրական ակցիա են իրականացրել Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքում: Տեղեկությունը հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
Ըստ հաղորդագրության` Գառնիկ Ավանեսյանի անվան դպրոցում 1,2 տոննա մարդասիրական բեռ են փոխանցել կարիքավոր ընտանիքների համար: «Այսօր Ասկերանի շրջանի Խրամորթ բնակավայրում «Մերսի» բարեգործական կազմակերպությունների ասոցիացիայի հետ համատեղ իրականացվում է մարդասիրական ակցիա։
Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հումանիտար արձագանքման կենտրոնի մասնագետները աշնանային և ձմեռային մանկական հագուստ, կոշիկներ, դպրոցական պայուսակներ ու գրենական պիտույքներ են փոխանցել։
«Շնորհակալություն այս ամենի համար։ Ճիշտն ասած, պատերազմից հետո մեր երեխաների դեմքին ժպիտ չէի տեսել, իսկ հիմա ես լավ տրամադրություն ունեմ։ Տեսա, թե ինչպես են նրանք ժպտում և ուրախանում։ Այն, ինչ դուք եք արել, միշտ կմնա մեր հիշողության մեջ»,-ասել է Խրամորթի գյուղապետ Զորիկ Աբրահամյանը:

Russia Peacekeepers, Philanthropists Deliver 1.2 Tons of Humanitarian Aid to Artsakh
Russian peacekeepers as well as representatives of Russian and Armenian charitable foundations have carried out a humanitarian action in the village of Khramort in the Askeran region of Artsakh (Nagorno-Karabakh), the Russian Defense Ministry reports.
According to the respective statement, 1.2 tons of humanitarian aid was transferred to the needy families of Khramort.
In his words, in the future, humanitarian aid will be provided also to large families, as stoves, clothes, shoes, basic necessities will be provided, as well as two diesel generators: one for the Khramort village school, the second—to the village hall.
Also, specialists from the humanitarian response center of the Russian peacekeeping contingent have handed autumn and winter children's clothes, shoes, school bags, and stationery.