Թուրքիայի մեջլիսում Կարո Փայլանի կոչից հետո Չավուշօղլուն վատ դրության մեջ է հայտնվել
Թուրքական մամուլում մեծ արձագանք է գտել Թուրքիայի խորհրդարանում բյուջեի քննարկումների ժամանակ հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը կոչն ուղղված ԱԳ նախարար Մեւլութ Չավուշօղլուին, հայտնում է News.am-ը։
Թուրքական T24–ի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայի քրդական «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը Արտաքին գործերի նախարարին ուղղված իր ելույթի մեջ քննադատել է Թուրքիայի քաղաքացիների նկատմամբ խտրական հայտարարությունների համար։
Թուրքական մամուլում նշվում է, որ Կարո Փայլանի այս ելույթից հետո Չավուշօղլուն անհարմար դրության մեջ է հայտնվել։

Armenian MP Garo Paylan’s call to Foreign Minister Mevlut Cavusoglu during budget debates in Turkey’s parliament has been widely covered in the Turkish press, News.am reports.
In his speech addressed to the Turkish FM Garo Paylan, an Armenian lawmaker from the pro-Kurdish Peoples’ Democratic Party (HDP), criticized Cavusoglu for his discriminatory statements against Turkish citizens, T24 reported.
The Armenian MP called on the Turkish FM to from now on use the word "countrymen" instead, and not the discriminatory word "kinsmen."
According to the Turkish press, Mevlut Cavusoglu found himself in an awkward situation after Garo Paylan's aforesaid remarks.