Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 85 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 1 քաղաքացի
Նոյեմբեր 9-ին կատարվել է 343 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 85 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 162 վարակակիր: Բժիշկները 22 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 78-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
Արձանագրվել է 1 մահվան դեպք:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 19145 քաղաքացու հետազոտություն, որից 2876-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлены 85 случаев заражения коронавирусом
В Арцахе 9 ноября проведены 343 теста на коронавирус, в республике выявлено 85 новых случаев заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 162 пациента с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 22 пациентов как крайне тяжелое, 78 – как тяжелое, в том числе в молодом возрасте. Пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Зарегистрирован один случай смерти.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 19 145 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 2876 – зарегистрирован положительный результат.