Վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռիմա Դեմիրճյանի մահվան կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հայաստանի Ազգային հերոս, պետական-քաղաքական գործիչ Կարեն Դեմիրճյանի տիկնոջ՝ Ռիմա Դեմիրճյանի մահվան կապակցությամբ:
Հեռագրում նշված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա Հայաստանի Ազգային հերոս, պետական-քաղաքական գործիչ Կարեն Դեմիրճյանի տիկնոջ՝ «Կարեն Դեմիրճյան» բարեգործական հիմնադրամի տնօրեն Ռիմա Դեմիրճյանի մահվան մասին:
Տիկին Դեմիրճյանն օրինակելի կին էր, ընտանիքի հոգատար մայր, ով վայելում էր հասարակության սերն ու հարգանքը: Միաժամանակ, նա զբաղվել է դասախոսական բեղմնավոր աշխատանքով՝ կրթելով երիտասարդ սերնդի լայն շրջանակների:
Կարեն Դեմիրճյանի ողբերգական մահից հետո տիկին Դեմիրճյանն իր գործունեությամբ վառ պահեց ամուսնու հիշատակը՝ այդպիսով նպաստելով Կարեն Դեմիրճյան պետական, ազգային և քաղաքական գործչի կերպարի ամբողջացմանը:
Այս ծանր կորստի պահին իմ խորին ցավակցությունն եմ հայտնում Ռիմա Դեմիրճյանի ընտանիքին և հարազատներին՝ մաղթելով համբերություն և ոգու տոկունություն»:

The Prime Minister Sends Letter of Condolences on the Death of Rima Demirchyan
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a letter of condolences on the death of Rima Demirchyan, the wife of the National Hero of Armenia, state and political figure Karen Demirchyan.
“It was with deep grief that I learnt about the death of Rima Demirchyan, the wife of the National Hero of Armenia, state and political figure Karen Demirchyan, director of “Karen Demirchyan” Charitable Foundation.
Mrs. Demirchyan was an exemplary woman, a caring mother of the family, who enjoyed the love and respect of the society. At the same time, she was engaged in fruitful teaching work, educating wide circles of young people.
After the tragic death of Karen Demirchyan, Mrs. Demirchyan kept the memory of her husband alive through her activities, thus contributing to the completion of the image of Karen Demirchyan as a state, national and political figure.
At the moment of this heavy loss, I express my deep condolences to Rima Demirchyan's family and relatives, wishing them patience and endurance”.