Վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռիմա Դեմիրճյանի մահվան կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հայաստանի Ազգային հերոս, պետական-քաղաքական գործիչ Կարեն Դեմիրճյանի տիկնոջ՝ Ռիմա Դեմիրճյանի մահվան կապակցությամբ:
Հեռագրում նշված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա Հայաստանի Ազգային հերոս, պետական-քաղաքական գործիչ Կարեն Դեմիրճյանի տիկնոջ՝ «Կարեն Դեմիրճյան» բարեգործական հիմնադրամի տնօրեն Ռիմա Դեմիրճյանի մահվան մասին:
Տիկին Դեմիրճյանն օրինակելի կին էր, ընտանիքի հոգատար մայր, ով վայելում էր հասարակության սերն ու հարգանքը: Միաժամանակ, նա զբաղվել է դասախոսական բեղմնավոր աշխատանքով՝ կրթելով երիտասարդ սերնդի լայն շրջանակների:
Կարեն Դեմիրճյանի ողբերգական մահից հետո տիկին Դեմիրճյանն իր գործունեությամբ վառ պահեց ամուսնու հիշատակը՝ այդպիսով նպաստելով Կարեն Դեմիրճյան պետական, ազգային և քաղաքական գործչի կերպարի ամբողջացմանը:
Այս ծանր կորստի պահին իմ խորին ցավակցությունն եմ հայտնում Ռիմա Դեմիրճյանի ընտանիքին և հարազատներին՝ մաղթելով համբերություն և ոգու տոկունություն»:

Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Риммы Демирчян
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной вдовы Национального героя Армении, государственного и политического деятеля Карена Демирчяна Риммы Демирчян. В послании говорится:
"С глубокой скорбью узнал о кончине вдовы Национального героя Армении, государственного и политического деятеля Карена Демирчяна, директора благотворительного фонда "Карен Демирчян" Риммы Демирчян.
Госпожа Демирчян была образцовой женой, заботливой матерью и пользовалась любовью и уважением всего общества. Вместе с тем она занималась плодотворной преподавательской деятельностью, воспитывая широкие круги молодого поколения.
После трагической гибели Карена Демирчяна вся деятельность госпожи Демирчян была направлена на сохранение памяти супруга, тем самым способствуя созданию собирательного образа государственного, национального и политического деятеля Карена Демирчяна.
В момент этой тяжелой утраты выражаю свои глубокие соболезнования семье и родным Риммы Демирчян, желая им терпения и стойкости духа".