Հետևե՛ք ձեր խոսքին, պարոնա՛յք. Մեդվեդևը պատասխանել է ֆրանսիացի նախարարին
Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը հորդորել է արևմտյան գործընկերներին հետևել իրենց հայտարարություններին և հիշեցրել է, որ մարդկության պատմության մեջ տնտեսական պատերազմները հաճախ վերածվել են իրականի։
Ավելի վաղ Ֆրանսիայի էկոնոմիկայի և ֆինանսների նախարար Բրունո Լը Մերը հայտարարել էր, որ Եվրամիության երկրները մտադիր են «տոտալ տնտեսական պատերազմ» սկսել Ռուսաստանի դեմ։
«Այնտեղ ֆրանսիացի մի նախարար այսօր ասել է, որ մեզ տնտեսական պատերազմ են հայտարարել։ Հետևե՛ք ձեր խոսքին, պարոնա՛յք և մի՛ մոռացեք, որ մարդկության պատմության մեջ տնտեսական պատերազմները հաճախ վերածվում էին իրականի»,- թվիթերյան միկրոբլոգում գրել է Մեդվեդևը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:

Медведев напомнил, что экономические войны в истории часто перерастали в настоящие
Заместитель председателя Совета безопасности РФ Дмитрий Медведев призвал западных коллег следить за своей речью и напомнил, что в истории человечества экономические войны часто перерастали в настоящие.
Ранее министр экономики и финансов Франции Брюно Ле Мэр в прямом эфире радиостанции "Франс энфо" заявил, что страны Европейского союза намерены начать "тотальную экономическую войну" против России.
"Там какой-то французский министр сегодня сказал, что они объявили нам экономическую войну. Следите за своей речью, господа! И не забывайте, что экономические войны в истории человечества часто перерастали в настоящие", - написал Медведев в своем Twitter, комментируя это высказывание, передает ТАСС.