Արցախի ԱԺ նախագահը առաջնագծում իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է գնահատում
Այս պահին Արցախի առաջնագծում իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Արցախի ազգային ժողովի հերթական նիստում այս մասին ասաց ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը:
«Կարող ենք հանգիստ պայմաններում անկաշկանդ կյանքի կոչել այն օրենքի նախագծերը, որոնք հիմա ձեր դատին կներկայացնեմ»,- ասաց Արթուր Թովմասյանը:
Ավելի վաղ, Արցախի ՊԲ-ն հաղորդագրություն է տարածել, որ մարտի 29-30-ի լույս գիշերը՝ մինչև առավոտյան ժամը 10:00-ն, Արցախի առաջնագծի երկայնքով հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել և օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը փոփոխություն չի կրել՝ մնալով լարված:
Ադրբեջանական զորքերը մնում են Քարագլխի վրա ամրացված նույն հենակետերում, և դիրքային որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել:

"Relatively Calm" – Artsakh Speaker of Parliament on Frontline Situation
The situation at the Artsakh frontline is currently relatively calm, the Speaker of Parliament of Artsakh Artur Tovmasyan said during a parliament session on March 30, Armenpress reports.
"We can now initiate in an unconstrained manner and in calm conditions the bills which I will now present to you for approval," the Speaker said.
Earlier on March 30 the Artsakh authorities also issued a statement noting that no significant ceasefire violations were recorded overnight March 29-30 at the line of contact. However, the Azerbaijani troops haven’t yet withdrawn from Karaglukh.