Արցախի ԱԺ նախագահը առաջնագծում իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է գնահատում
Այս պահին Արցախի առաջնագծում իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Արցախի ազգային ժողովի հերթական նիստում այս մասին ասաց ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը:
«Կարող ենք հանգիստ պայմաններում անկաշկանդ կյանքի կոչել այն օրենքի նախագծերը, որոնք հիմա ձեր դատին կներկայացնեմ»,- ասաց Արթուր Թովմասյանը:
Ավելի վաղ, Արցախի ՊԲ-ն հաղորդագրություն է տարածել, որ մարտի 29-30-ի լույս գիշերը՝ մինչև առավոտյան ժամը 10:00-ն, Արցախի առաջնագծի երկայնքով հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել և օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը փոփոխություն չի կրել՝ մնալով լարված:
Ադրբեջանական զորքերը մնում են Քարագլխի վրա ամրացված նույն հենակետերում, և դիրքային որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել:

Председатель Национального собрания Арцаха ситуацию на линии соприкосновения считает относительно спокойной
На данный момент ситуация на линии соприкосновения относительно спокойная. Как сообщает "Арменпресс", об этом на очередном заседании Национального собрания Республики Арцах заявил председатель НС Артур Товмасян.
"Мы можем в спокойных условиях претворять в жизнь те законопроекты, которые я представлю на ваш суд", - сказал Артур Товмасян.
Ранее Армия обороны Арцаха распространила заявление, в котором говорилось, что в ночь с 29 до 10:00 часов утра 30 марта существенных нарушений режима прекращения огня вдоль линии соприкосновения не зафиксировано, оперативно-тактическая ситуация не изменилась, остается напряженной.
Азербайджанские войска остаются на тех же позициях на Караглухе, никаких позиционных изменений не произошло.