Պուտինը Փաշինյանի և Ալիևի հետ քննարկել է իրավիճակը Ղարաբաղում
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ քննարկել է իրավիճակը Ղարաբաղում։ Այս մասին հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Քննարկվել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակի զարգացումը` տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության ապահովման համար գործնական խնդիրների լուծման վրա շեշտադրմամբ: Վերահաստատվել է 2020 թ. նոյեմբերի 9-ի, հունվարի 11-ի և 2021 թ. նոյեմբերի 26-ի եռակողմ հայտարարությունների բոլոր դրույթների հետևողական կատարման կարևորությունը։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հետագա շփումների մասին»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Putin Discusses Situation in Karabakh with Pashinyan, Aliyev
Russian President Vladimir Putin discussed the situation in Karabakh with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev, the Kremlin press service reported.
"The development of the situation around Nagorno-Karabakh [(Artsakh)] was discussed, with an emphasis on solving practical problems to ensure security and stability in the region. The importance of consistent implementation of all provisions of the trilateral statements of November 9, 2020, January 11 and January 26, 2021 was reaffirmed. An agreement was reached on further contacts," the statement reads, news.am reports.