ԱՄՆ-ը նոր պատժամիջոցներ կսահմանի Ռուսաստանի դեմ. Փասկի
Չորեքշաբթի օրը՝ ապրիլի 6-ին, ԱՄՆ իշխանությունները կհայտարարեն Ռուսաստանի Դաշնության դեմ նոր պատժամիջոցների մասին, սահմանափակումները կվերաբերեն ռուսական ֆինանսական կազմակերպություններին, պետական ​​ձեռնարկություններին և պաշտոնյաներին։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին երեքշաբթի օրը կայացած հերթական ճեպազրույցում հայտարարել է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Ջեն Փսակին։
«Այս պահին առավել մանրամասներ <...> չունեմ։  . <...> Կարող եք ակնկալել, որ դրանք ուղղված են լինելու Ռուսաստանի պետական ​​պաշտոնյաներին, նրանց ընտանիքի անդամներին, Ռուսաստանին պատկանող ֆինանսական հաստատություններին և պետական ​​ձեռնարկություններին: Այս հայտարարությունները կհնչեն վաղը»,- ասել է Փսակին։
Փսակիի խոսքով՝ ԱՄՆ լրացուցիչ պատժամիջոցները կներառեն նաև Ռուսաստանի Դաշնությունում նոր ներդրումների արգելք։ Դրանք կոչված են թուլացնելու իշխանության հիմնական գործիքակազմը:

США 6 апреля введут новые санкции против финорганизаций, должностных лиц России: Псаки
Власти США в среду, 6 апреля, объявят о новых санкциях в отношении РФ, рестрикции коснутся российских финансовых организаций, государственных предприятий и должностных лиц. Об этом пресс-секретарь Белого дома Джен Псаки сообщила на регулярном брифинге во вторник, передает ТАСС
"У меня нет более подробной информации <...> в данный момент. <...> Вы можете ожидать, что они будут направлены против должностных лиц правительства РФ, членов их семей, принадлежащих [властям] РФ финансовых институтов и государственных предприятий. <...> Эти объявления будут сделаны завтра", - сказала Псаки.
По словам Псаки, дополнительные санкции США будут включать в том числе запрет на новые инвестиции в РФ. Они призваны ослабить ключевые инструменты власти.