Ոգեկոչելով Մեծ եղեռնի զոհերին` պետք է պատրաստվենք պայքարի. Ռոբերտ Քոչարյան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի 107-րդ տարելիցի կապակցությամբ ուղերձ է հղել, որում, մասնավորապես, ասված է.
Այս տարի, Հայոց Ցեղասպանության 107-րդ տարելիցի հիշատակի  արարողություններին, մասնակցում ենք առավել ծանր ապրումներով: Ակնհայտ է, որ այսօր Հայաստանի պետականությանը մեծ վտանգ է սպառնում, լրջորեն վտանգված է Արցախի ապագան։
Այսօր, ոգեկոչելով Մեծ Եղեռնի զոհերին, պետք է պատրաստվենք պայքարի։ Պայքարի՝ հանուն հայրենիքի ազատության, մեր երեխաների արժանապատիվ կյանքի, հանուն արժանապատիվ խաղաղության»,- ասված է ուղերձում։

Взывая к памяти жертв Мец Егерна, мы должны готовиться к борьбе: Роберт Кочарян
Второй президент Армении Роберт Кочарян направил послание в связи с Днём памяти жертв Геноцида армян. Текст послания приводит офис второго президента Армении:
"​​Дорогие соотечественники!
В этом году мы участвуем в поминальных мероприятиях 107-ой годовщины Геноцида армян с наиболее тяжелыми переживаниями. Очевидно, что сегодня государственности Армении угрожает большая опасность, существуют серьёзные угрозы будущему Арцаха.
Сегодня, взывая к памяти жертв Мец Егерна, мы должны готовиться к борьбе. Борьбе во имя свободы Отечества, достойной жизни наших детей, во имя достойного мира".