Վաղը մենք երթ կամ հանրահավաք չենք անցկացնելու, օրը նվիրելու ենք բովանդակային  հարցերի քննարկմանը: Այս մասին Ֆրանսիայի հրապարակում երթից հետո ասաց «Դիմադրություն» շարժման համակարգող, ԱԺ փոխխոսնակ Իշխան Սաղաթելյանը, փոխանցում է NEWS.am:
Նա ասաց, որ վաղը տեղի կունենան տարբեր թեմաներով քննարկումներ, որոնց հրավիրված են քաղաքագետներ, մասնագետներ, հասարակական, քաղաքական գործիչներ:
Վաղը երեկոյան շարժման անդամները կհայտարարեն երկուշաբթի օրվա ծրագրի մասին:
«Վաղը նաև հույս ունեմ, որ Բրյուսելում մոտիկից կողջունեն մեր հայրենադավ իշխանություններին»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 2-ից վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անհնազանդության ակցիաներ են սկսվել ինչպես Երևանում, այնպես էլ Հայաստանի մյուս մարզերում։

Завтра у нас не будет ни шествия, ни митинга, мы посвятим день обсуждению содержательных вопросов. Как передает News.am, об этом заявил после шествия на площади Франции в Ереване 21 мая координатор Движения сопротивления, вице-спикер парламента Армении от оппозиции Ишхан Сагателян, передает .
Он сообщил, что завтра состоятся дискуссии на различные темы, на которые приглашены политологи, специалисты, общественные и политические деятели.
"Я также надеюсь, что завтра в Брюсселе наших властей-предателей поприветствуют вблизи", - сказал Сагателян.