Ալիևը գործող զինվորական ծառայության զորակոչելու հրաման է ստորագրել
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացիներին 2022 թվականի հուլիսի 1-ից հուլիսի 30-ը ժամկետային գործող զինվորական ռազմական ծառայության զորակոչելու հրաման է ստորագրել։
АПА-ն հայտնում է, որ հրամանով 2022 թվականի հուլիսի 1-ից հուլիսի 30-ը զորակոչվում են Ադրբեջանի Հանրապետության 2004 թվականին ծնված քաղաքացիները, որոնց 18 տարեկանը լրացել է մինչև զորակոչի օրը (ներառյալ այդ օրը), ինչպես նաև 1987-2003 թթ. ծնված մինչև 35 տարեկան քաղաքացիները, որոնք չեն անցել պարտադիր զինվորական ծառայություն, ժամկետային զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունք չունեն կամ ազատված չեն Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերում ժամկետային զինվորական ծառայության զորակոչից։

Алиев подписал распоряжение о призыве на срочную действительную военную службу
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о призыве с 1 по 30 июля 2022 года граждан Азербайджанской Республики на срочную действительную военную службу.
Как сообщает АПА, распоряжением с 1 по 30 июля 2022 года призываются на срочную действительную военную службу граждане Азербайджанской Республики 2004 года рождения, которым ко дню призыва (включая и этот день) исполнилось 18 лет, а также 1987-2003 годов рождения, в возрасте до 35 лет, не прошедшие срочную действительную военную службу, не имеющие права отсрочки от призыва на срочную действительную военную службу или не освобожденные от призыва на срочную действительную военную службу в вооруженных силах АР.