ՀԲ ներկայացուցիչները նշել են, որ պատրաստ են աջակցություն տրամադրել Հայաստանին
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանը հունիսի 23-ին հանդիպել է Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչներ Տանիա Դմիտրաչենկոյի, Ադանա Դեբորա Ուգոչի Չուկվումայի, Թոմաս Պալուի հետ:
ԱԺ-ից հայտնում են, որ ողջունելով հյուրերին` Արսեն Թորոսյանը կարեւորել է Համաշխարհային բանկի կողմից մեր երկրի բարեփոխումներին ցուցաբերվող շարունակական աջակցությունը:
Արսեն Թորոսյանը նշել է, որ հանդես է եկել առողջության համապարփակ ապահովագրության ներդրման հայեցակարգի նախագիծը փոփոխելու առաջարկով, որն այս պահին քննարկումների փուլում է:
Հյուրերը հարցի վերաբերյալ ներկայացրել են իրենց մոտեցումները եւ փորձառությունը: Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչները նշել են, որ պատրաստ են աջակցություն տրամադրել Հայաստանին` ծրագիրը կյանքի կոչելու համար:

Представители ВБ отметили, что готовы оказать содействие Армении в реализации программы
23 июня депутат фракции НС "Гражданский договор" А.Торосян встретился с представителями Всемирного банка (ВБ) Т.Дмитраченко, Аданой Деборой Угочи Чуквума, Томасом Палу, сообщает пресс-служба парламента Армении.
Приветствуя гостей, А.Торосян подчеркнул последовательное содействие ВБ реформам в Армении.
А.Торосян отметил, что предложил изменить проект концепции введения комплексного медицинского страхования, который сейчас находится в стадии обсуждения.
Гости представили свои подходы и опыт по данному вопросу. Представители ВБ отметили, что готовы оказать содействие Армении в реализации программы.