Արցախի ֆուտբոլային թիմը մրցանակային տեղ է գրավել Գերմանիայում կայացած առաջնությունում
Գերմանիայի Լայպցիգ քաղաքում ընթացիկ տարվա հուլիսի 7-11-ն անցկացված ֆուտբոլի մանկապատանեկան առաջնությունում «Լեռնային Արցախ»-ի մանկապատանեկան (մինչև 15 տարեկաններ) թիմը գրավել է 3-րդ մրցանակային տեղը։
«Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ «Լեռնային Արցախ»-ը 10 հանդիպում է ունեցել, որից 7-ն ավարտել է հաղթանակով, գրանցել՝ 2 ոչ -ոքի և ընդամենը մեկ պարտություն։
«Առաջնությունը արցախցի պատանի ֆուտբոլիստների համար միջազգային փորձ ձեռք բերելու, եվրոպական ակումբների մարզիկների հետ ուժերը փորձելու մեծ հնարավորություն էր, որն իրականություն դարձավ գերմանահայ Մարատ Հովհաննիսյանի և «Լեռնային Արցախ» ակումբի նախագահ Մհեր Ավանեսյանի համատեղ ջանքերով»,- ասում է թիմի մարզիչ Զաուր Արամյանը։
Առաջնությանը մասնակցում էր 12 ֆուտբոլային թիմ՝ Գերմանիայի, Ուկրաինայի, Չեխիայի, Իսրայելի լավագույն ակումբներից։

Футбольная команда Арцаха заняла призовое место на чемпионате Германии
Молодежная команда "Нагорный Арцах" (до 15 лет) заняла 3-е призовое место на юношеском чемпионате по футболу, проходившем в Лейпциге, Германия, 7-11 июля сего года.
Как передает "Арцахпресс", об этом сообщает министерство образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах, уточняя, что команда "Нагорный Арцах" провела 10 матчей, 7 из которых закончились победой, 2 вничью и только одно поражение.
"Чемпионат стал прекрасной возможностью для молодых футболистов из Арцаха получить международный опыт, попробовать свои силы со спортсменами европейских клубов, что стало реальностью благодаря совместным усилиям армянина Марата Оганисяна из Германии и президента клуба "Нагорный Арцах" Мгера Аванесяна", — сказал тренер команды Заур Арамян.
В чемпионате приняли участие 12 футбольных команд из лучших клубов Германии, Украины, Чехии и Израиля.