Մասիսի քաղաքապետարան մտած անձը հայտնել էր, որ հնարավոր է քիչ հետո ինքը և 10 անձ մահանան. ՔԿ-ն մանրամասներ է հայտնում
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնում նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում իրականացվում են քննչական և վարութային գործողություններ՝ Մասիսի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած ահաբեկչության դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից:
Հիշյալ դեպքի առթիվ հաղորդումը ստացվել է 2022 թվականի օգոստոսի 15-ին՝ ժամը 17:40-ին, ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից և տեղեկացվել, որ Մասիս քաղաքի 36-ամյա բնակիչը հայտնել է, թե խնդիր ունի նույն քաղաքի մի խումբ պաշտոնատար անձանց հետ՝ հավելելով, որ հնարավոր է քիչ հետո ինքը և 10 անձ մահանան: Նույն օրը ժամը 21:20-ի սահմաններում նույն տղամարդը գնացել է Մասիսի համայնքապետարանի վարչական շենք, ավտոմեքենան կայանել մուտքի դիմաց, մտնելով ներս՝ հրել է պահակին, հայհոյանքներ հնչեցնելով բարձրացել է շենքի 4-րդ հարկ, որտեղից նռնակ է նետել դեպի դուրս և 2 անգամ կրակոց արձակել:
Կատարված դեպքի վայրի զննությամբ համայնքապետարանի վարչական շենքի առջև գտնվող տարածքում հայտնաբերվել է պայթյունի օջախ և բեկորային վնասվածքներով «Մազդա » և «Ռենո» մակնիշի ավտոմեքենաներ:
36-ամյա տղամարդուն ինքնասպանության հասցնելու դեպքի առթիվ ևս նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որը միացվել է վերոնշյալ քրեական վարույթին:

Мужчина, проникнувший в здание мэрии Масиса, говорил, что погибнут еще 10 человек: СК Армении
Осуществляются следственные и процессуальные действия в направлении выяснения всех обстоятельств теракта, имевшем место вчера в здании мэрии Масиса. Об этом сообщает NEWS.am со ссылкой на СК РА.
Сообщение об упомянутом случае было получено 15 августа 2022 года из Центра оперативного управления Полиции Армении. Поступила информация о том, что 36-летний житель Масиса заявил, что у него имеется проблема с группой должностных лиц города, добавив при этом, что чуть позже, возможно, он и еще 10 человек погибнут. В тот же день примерно в 21:20 тот же мужчина направился к зданию мэрии Масиса, зашел внутрь помещения, толкнув и обругав сторожа, поднялся на четвертый этаж, откуда бросил гранату во двор и два раза выстрелил.
При осмотре места происшествия на территории перед административным зданием мэрии обнаружены очаг взрыва и автомобили "Мазда", "Рено" с осколочными повреждениями.
Инициировано уголовное производство и по факту доведения 36-летнего мужчины до самоубийства, которое присоединено к вышеупомянутому уголовному производству.