Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ Հայաստանի և Ղազախստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի կապակցությամբ:
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Հայաստանի Հանրապետության և Ղազախստանի Հանրապետության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի կապակցությամբ։
Մեր երկրների ժողովուրդների բարեկամության դարավոր պատմության մեջ այս նշանակալից շրջանը դարձել է որակապես նոր միջպետական հարաբերությունների կառուցման մեկնարկային կետ, որի շրջանակներում ստեղծվել են բոլոր պայմաններն ու մեխանիզմները, որոնք կոչված են ապահովելու գործընկերության խթանումը ինչպես երկկողմ մակարդակում, այնպես էլ՝ բազմակողմ ձևաչափերի շրջանակներում։
Համոզված եմ, որ ամենաբարձր մակարդակով ակտիվ երկխոսությունը, խորհրդարանների և տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի շրջանակներում ընթացող համատեղ հետևողական աշխատանքը, մշակութային և հումանիտար շփումների ակտիվացումը, անկասկած, նոր հորիզոններ կբացեն հայ-ղազախական հարաբերությունների ներուժի իրացման գործում։ Դա բխում է մեր ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդման շահերից, տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության հաստատման փոխադարձ հետաքրքվածությունից։
Հարգելի Կասիմ-Ժոմարտ Քեմելի,
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր գործունեության մեջ, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

Пашинян направил поздравительное послание президенту Казахстана
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Казахстан Касым-Жомарту Токаеву по случаю 30-летия установления дипломатических отношений между Арменией и Казахстаном.
Примите сердечные поздравления по случаю 30-летия установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Республикой Казахстан.
В многовековой истории дружбы народов наших стран эта знаковая дата стала отправной в выстраивании качественно новых межгосударственных отношений, в рамках которых созданы все условия и механизмы, призванные обеспечить продвижение партнёрства, как на двустороннем уровне, так и в рамках многосторонних форматов.
Убеждён, что активный диалог на высшем уровне, совместная последовательная работа по линии парламентов и межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству, активизация культурно-гуманитарных контактов, несомненно, откроют новые горизонты в реализации потенциала армяно-казахстанских отношений. Это исходит из интересов упрочения дружбы наших народов, взаимной заинтересованности в региональной стабильности и безопасности.
Желаю Вам, уважаемый Касым-Жомарт Кемелевич, доброго здоровья и новых успехов в Вашей деятельности, а дружественному народу Казахстана – мира и благополучия".