Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ Հայաստանի և Ղազախստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի կապակցությամբ:
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Հայաստանի Հանրապետության և Ղազախստանի Հանրապետության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի կապակցությամբ։
Մեր երկրների ժողովուրդների բարեկամության դարավոր պատմության մեջ այս նշանակալից շրջանը դարձել է որակապես նոր միջպետական հարաբերությունների կառուցման մեկնարկային կետ, որի շրջանակներում ստեղծվել են բոլոր պայմաններն ու մեխանիզմները, որոնք կոչված են ապահովելու գործընկերության խթանումը ինչպես երկկողմ մակարդակում, այնպես էլ՝ բազմակողմ ձևաչափերի շրջանակներում։
Համոզված եմ, որ ամենաբարձր մակարդակով ակտիվ երկխոսությունը, խորհրդարանների և տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի շրջանակներում ընթացող համատեղ հետևողական աշխատանքը, մշակութային և հումանիտար շփումների ակտիվացումը, անկասկած, նոր հորիզոններ կբացեն հայ-ղազախական հարաբերությունների ներուժի իրացման գործում։ Դա բխում է մեր ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդման շահերից, տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության հաստատման փոխադարձ հետաքրքվածությունից։
Հարգելի Կասիմ-Ժոմարտ Քեմելի,
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր գործունեության մեջ, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

PM Pashinyan Sends Congratulatory Message to the President of Kazakhstan
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev on the occasion of the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Armenia and Kazakhstan.
The message particularly states,
“Dear Kassym-Jomart Kemelovich,
Please accept my heartfelt congratulations on the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the Republic of Armenia and the Republic of Kazakhstan.
This significant period in the centuries-old history of friendship between the peoples of our countries has become the starting point for the establishment of qualitatively new interstate relations, in the sidelines of which all the conditions and mechanisms designed to ensure the promotion of partnership both at the bilateral level and within multilateral formats have been created.
I am sure that the active dialogue at the highest level, the joint consistent work within the framework of the parliaments and the intergovernmental commission for economic cooperation, the activation of cultural and humanitarian contacts will undoubtedly open new horizons for the realization of the potential of Armenian-Kazakh relations. It stems from the interests of strengthening friendship between our peoples, mutual interest of establishing regional stability and security.
Dear Kassym-Jomart Kemelovich,
I wish you good health and new successes in your activities, and peace and prosperity to the friendly people of Kazakhstan."