Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին կրկին ծայրահեղ լարվել է. ՀՀ ՊՆ
Ժամը 15-ի դրությամբ, իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին կրկին ծայրահեղ լարվել է։ 13:00-ից սկսած Սոթքից մինչև Գորիս ընկած ամբողջ սահմանագծով թշնամին վերսկսել է ինտենսիվ հրթիռահրետանային հարվածները՝ թիրախավորելով նաև խաղաղ բնակավայրերը լայնորեն կիրառելով նաև հարվածային ԱԹՍ-ներ: Այս մասին հայտնել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը:
Հատկանշական է, որ հարվածներ են հասցվել նաև մարտական գործողությունների գոտում հումանիտար առաքելություն իրականացնող ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության տրանսպորտային միջոցներին:
Սա հերթական վկայությունն է, որ չնայած պաշտոնական Բաքվի հայտարարություններին, ադրբեջանական զինուժը տարբերություն չի դնում թիրախների միջև:
Հրթիռահրետանային հարվածներին զուգահեռ ադրբեջանական ստորաբաժանումները վերսկսել են նաև դիրքային առաջխաղացման փորձերը: Հայաստանի ԶՈւ ձեռնարկում են անհրաժեշտ բոլոր միջոցները թշնամուն համարժեք պատասխանելու համար:

Azerbaijan Renews Intense Rocket-artillery Strikes at Armenia along Entire Border from Sotk to Goris
As of 15:00 the situation on the Armenian-Azerbaijani border is again critically tense. From 13:00, the Azerbaijani military renewed intense rocket-artillery strikes along the entire border from Sotk to Goris, targeting also civilian settlements and widely using loitering munitions. According to Armenpress Defense Ministry spokesperson Aram Torosyan said.
Vehicles of the Russian Federal Security Service, which is on a humanitarian mission in the zone of combat operations, have also been hit by Azeri strikes.
This is yet another proof that Azerbaijan is firing indiscriminately. Parallel to rocket-artillery strikes the Azerbaijani forces have renewed attempts to advance positions.
“The Armed Forces of the Republic of Armenia are taking all necessary measures to adequately respond to the enemy,” the Defense Ministry said.