Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին կրկին ծայրահեղ լարվել է. ՀՀ ՊՆ
Ժամը 15-ի դրությամբ, իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին կրկին ծայրահեղ լարվել է։ 13:00-ից սկսած Սոթքից մինչև Գորիս ընկած ամբողջ սահմանագծով թշնամին վերսկսել է ինտենսիվ հրթիռահրետանային հարվածները՝ թիրախավորելով նաև խաղաղ բնակավայրերը լայնորեն կիրառելով նաև հարվածային ԱԹՍ-ներ: Այս մասին հայտնել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը:
Հատկանշական է, որ հարվածներ են հասցվել նաև մարտական գործողությունների գոտում հումանիտար առաքելություն իրականացնող ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության տրանսպորտային միջոցներին:
Սա հերթական վկայությունն է, որ չնայած պաշտոնական Բաքվի հայտարարություններին, ադրբեջանական զինուժը տարբերություն չի դնում թիրախների միջև:
Հրթիռահրետանային հարվածներին զուգահեռ ադրբեջանական ստորաբաժանումները վերսկսել են նաև դիրքային առաջխաղացման փորձերը: Հայաստանի ԶՈւ ձեռնարկում են անհրաժեշտ բոլոր միջոցները թշնամուն համարժեք պատասխանելու համար:

По всей границе, от Сотка до Гориса противник возобновил интенсивные ракетно- артиллерийские удары: МО Армении
По состоянию на 15:00 14 сентября ситуация на армяно-азербайджанской границе вновь обострилась. С 13:00 на всем протяжении границы, от Сотка до Гориса противник возобновил интенсивные ракетно-артиллерийские обстрелы по населенным пунктам, широко применяя и ударные БПЛА. Как передает Арменпресс, об этом сообщил пресс-секретарь Министерства обороны РА Арам Торосян.
Примечательно, что нападениям подверглись и автомобили ФСБ России, выполняющие гуманитарную миссию в зоне боевых действий.
Это еще одно свидетельство, что, несмотря на заявления официального Баку, азербайджанские вооруженные силы не отличают мишени. Вместе с ракетно-артиллерийскими обстрелами азербайджанские подразделения возобновили и попытки позиционного продвижения. Вооруженные силы Республики Армения принимают все необходимые меры для адекватного ответа противнику.