Ալեն Սիմոնյանը ճանապարհեց Նենսի Փելոսիին
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ճանապարհեց ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիին: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտոնական կայքը:
Ավելի վաղ ԱՄՆ  Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Փելոսին Հայաստան է այցելել սեպտեմբերի 17-ին, նա հանդիպել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանին, պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին, և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների, քաղհասարակության ներկայացուցիչների հետ:
Պատվիրակության կազմում էին ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Էներգետիկ և կոմերցիոն հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Ֆրանկ Փալոնեն և Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Աննա Էշուն և Ջեքի Սփիերը։

Нэнси Пелоси завершила визит в Армению
Председатель НС Ален Симонян проводил спикера Палаты представителей Конгресса США Нэнси Пелоси. Об этом сообщает пресс-служба НС.
Спикер Палаты представителей США Пелоси прибыла в Армению 17 сентября, она встретилась с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, председателем Национального собрания Аленом Симоняном, министром обороны Суреном Папикяном и другими высокопоставленными должностными лицами, представителями гражданского общества.
В составе делегации были председатель Комитета по энергетическим и коммерческим вопросам Палаты представителей США Франк Паллоне и члены Палаты представителей Анна Эшу и Джеки Спиер.