Անհրաժեշտ է զսպել Ադրբեջանի առավելապաշտական քաղաքականությունը. Արարատ Միրզոյանը՝ Հորդանանի փոխվարչապետին
Սեպտեմբերի 22-ին ՄԱԿ ԳԱ 77-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Նյու Յորքում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության փոխվարչապետ, ԱԳ նախարար Այման Սաֆադիի հետ:
Արարատ Միրզոյանը և Այման Սաֆադին մանրամասն քննարկել են հայ-հորդանանյան հարաբերությունների հետագա խորացմանը և ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր՝ հատկապես կենտրոնանալով տնտեսական համագործակցության ամրապնդման հնարավորությունների վրա։
Զրուցակիցները նաև մտքեր են փոխանակել մերձավորարևելյան և հարավկովկասյան տարածաշրջաններում  վերջին զարգացումների, անվտանգության ու կայունության հարցերի շուրջ:
Արարատ Միրզոյանն իր զրուցակցին է ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի իրականացրած ռազմական ագրեսիայի հետևանքները։ Նախարար Միրզոյանը շեշտել է միջազգային հանրության կողմից ագրեսորին ուղղված հասցեական արձագանքի, ինչպես նաև ադրբեջանական առավելապաշտական քաղաքականությունը զսպելու անհրաժեշտությունը: Ընդգծվել է նաև Ադրբեջանի զինված ուժերի կատարած պատերազմական հանցագործություններին համապատասխան գնահատական տալու կարևորությունը։

The Meeting of the Foreign Ministers of Armenia and Jordan
On September 22, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan, who is in New York to participate in the 77th UNGA session, met with Deputy Prime Minister and Foreign Minister of the Hashemite Kingdom of Jordan Ayman Safadi.
Ararat Mirzoyan and Ayman Safadi had a detailed discussion on issues of further deepening and expanding the Armenian-Jordanian relations, particularly focusing on the possibilities of strengthening economic cooperation.
The interlocutors also exchanged views on recent developments, the issues of security and stability in the Middle East and South Caucasus regions.
Ararat Mirzoyan briefed his interlocutor on the consequences of Azerbaijan's military aggression against the sovereign territory of the Republic of Armenia. Minister Mirzoyan highlighted the need to deliver a targeted response to the aggressor by the international community and to restrain the maximalist policy of Azerbaijan. The importance of adequate assessment of the war crimes committed by the armed forces of Azerbaijan was also underlined.