ՀՀ ԱԳ նախարարը հեռախոսազրույց է ունեցել Սերգեյ Լավրովի հետ
Հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել հոկտեմբերի 28-ին նախատեսված Հավաքական անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստի օրակարգի և քննարկվելիք հարցերի շուրջ:
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է ՀԱՊԿ կոնկրետ ջանքերի կարևորությունը՝ ուղղված ՀՀ ինքնիշխան տարածքից ադրբեջանական զինված ուժերի դուրսբերմանը:
Հայաստանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանը և կայունությանը վերաբերող հարցեր:

Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с Лавровым
27 октября министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с министром иностранных дел РФ Сергеем Лавровым. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
В ходе телефонного разговора стороны обменялись мнениями по повестке и обсуждаемым вопросам внеочередного заседания Совета коллективной безопасности, намеченного на 28 октября.
Министр Мирзоян подчеркнул важность конкретных усилий ОДКБ, направленных на вывод азербайджанских вооруженных сил с суверенной территории РА.
Главы МИД Армении и России обсудили также вопросы, касающиеся региональной безопасности и стабильности.