Սուրեն Պապիկյանը, Ավստրիայի դեսպանն ու ռազմական կցորդը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում համագործակցության զարգացման հնարավորությունները
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հոկտեմբերի 28-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ավստրիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալոիս Կրաուտին և ռազմական կցորդ, գնդապետ Թոմաս Ահամմերին:
Դեսպանի խնդրանքով պաշտպանության նախարարը ներկայացրեց ադրբեջանական վերջին ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին պաշտպանության ոլորտում հայ-ավստրիական համագործակցության զարգացման հնարավորությունները:

Сурен Папикян, посол Австрии и военный атташе посольства обсудили возможности развития сотрудничества в сфере обороны
Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян 28 октября принял чрезвычайного и полномочного посла Австрийской Республики в РА Алоиса Краута и военного атташе полковника Томаса Ахаммера, передает Арменпресс.
Отмечается, что Сурен Папикян поздравил посла с Национальным праздником Австрии.
По просьбе посла министр обороны представил ситуацию, создавшуюся в результате последней азербайджанской военной агрессии.
В ходе встречи были обсуждены возможности развития армяно-австрийского сотрудничества в сфере обороны.