Միրզոյանը, Լավրովը և Բայրամովը Սոչիում առանձնազրույց են ունեցել․ Զախարովա
Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Արարատ Միրզոյանը, Սերգեյ Լավրովը և Ջեյհուն Բայրամովը Սոչիի գագաթաժողովի շրջանակներում առանձնազրույց են ունեցել։ Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, փոխանցում է Sputnik-ը։
«Եղել է երեք նախարարների միջև դեմ առ դեմ շփում։ Զրույցը տեղի է ունեցել այն բանակցությունների համատեքստում, որոնք անցկացվել են նրանց երկրների առաջնորդների միջև», – պարզաբանել է Զախարովան։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 31– ին Սոչիում տեղի է ունեցել եռակողմ գագաթաժողով` Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդներ Նիկոլ Փաշինյանի, Վլադիմիր Պուտինի և Իլհամ Ալիևի մասնակցությամբ։ Բանակցությունների արդյունքում ընդունվել է համատեղ հայտարարություն։

Мирзоян, Лавров и Байрамов поговорили с глазу на глаз в Сочи – Захарова
Министры иностранных дел Армении, России и Азербайджана – Арарат Мирзоян, Сергей Лавров и Джейхун Байрамов – провели встречу с глазу на глаз на полях саммита в Сочи. Об этом официальный представитель МИД России Мария Захарова сообщила на брифинге, передает Sputnik.
"Это были не переговоры делегаций, это была беседа, контакты трех министров с глазу на глаз. Беседа проходила в контексте тех переговоров, которые велись между их лидерами", – пояснила Захарова.
Напомним, 31 октября в Сочи состоялся трехсторонний саммит с участием лидеров Армении, России и Азербайджана – Никола Пашиняна, Владимира Путина и Ильхама Алиева. По итогам переговоров было принято совместное заявление.