Մարդու իրավունքների պաշտպան Քրիստիննե Գրիգորյանը հանդիպել է Բելգիայի Դաշնային օմբուդսմաններին
Բրյուսել աշխատանքային այցի ընթացքում Մարդու իրավունքների պաշտպան Քրիստիննե Գրիգորյանը հանդիպել է Բելգիայի ֆրանսախոս և հոլանդախոս Դաշնային օմբուդսմաններին:
ՄԻՊ-ից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում տիկին Գրիգորյանը ներկայացրել է Պաշպանի հաստատության մանդատը, լիազորություններն ու գործունեության առաջնահերթ ուղղությունները:
Բելգիայի հոլանդախոս օմբուդսման Դեյվիդ Բաելը ներկայացրել է Բելգիայի օմբուդսմենական հաստատության գործունեության առանձնահատկությունները, ինչպես նաև անդրադարձել հաստատության կողմից քաղաքացիական ծառայողների բարեվարքության ստուգման մեթոդաբանությանն ու գործիքակազմին, անցկացվող հետաքննությունների գործընթացին:
Հանդիպման ավարտին կողմերը պայմանավորվել են շարունակել համագործակցությունը երկու հաստատությունների միջև:

Armenia ombudsperson meets with Belgium colleagues
Within the framework of her working visit to Brussels, the Human Rights Defender of Armenia, Kristinne Grigoryan, held a meeting with the French- and Dutch-speaking Federal Ombudsmen of Belgium.
During the meeting, Grigoryan presented the mandate, powers, and priority directions of Armenia Defender's institution, the Human Rights Defender’s Office of Armenia stated.
David Cullen, the Dutch-speaking Ombudsman of Belgium, presented the particularities of the Belgian Ombudsman institution's activities and referred to the institution's methodology and toolkit to monitor the conduct of civil servants, as well as the process of investigations.
At the end of the meeting, the parties agreed to maintain the cooperation between the two institutions.