Ադրբեջանական կողմը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել. Արցախի ՊԲ
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է ադրբեջանական կողմի տարածած հերթական ապատեղեկատվության մասին։
«Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 26-ի ժամը 22։35-ից նոյեմբերի 27-ի ժամը 08։37֊ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու, Ասկերանի և Մարտակերտի շրջաններիի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,- նշված է Արցախի Հանրապետության ՊՆ հաղորդագրությունում։

Karabakh MOD dismisses Azerbaijan statement
The Ministry of Defense (MOD) of Artsakh (Nagorno-Karabakh) has dismissed the statement disseminated by the Azerbaijan MOD that the Artsakh Defense Army (DA) had supposedly fired at Azerbaijani positionsNEWS.am reports.
"The message spread by the MOD of Azerbaijan that as if the [Artsakh] DA units opened fire, between 22:35 on November 26 and 08:37 on November 27, in the direction of the Azerbaijani positions located in the occupied territories of the Martuni, Askeran, and Martakert regions of the Artsakh Republic, is another disinformation," the Artsakh MOD noted in its statement.