Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Զելենսկիին՝ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, գալիք տոների առիթով, շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկիին: Վարչապետի ուղերձը տարածել է Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանությունը:
Սրտանց շնորհավորում և լավագույն մաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ։
Լիահույս եմ, որ գալիք տարում խաղաղություն և համերաշխություն կտիրի աշխարհում, և կայունության պայմաններում մեզ կհաջողվի համատեղ քայլերի շնորհիվ նոր թափ հաղորդել փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված հայ-ուկրաինական միջպետական հարաբերությունների հետագա զարգացմանը՝ ի բարօրություն Հայաստանի և Ուկրաինայի ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձեզ, Ձեր ընտանիքին և մերձավորներին քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և կայունություն»,- ասված է ուղերձում։

Пашинян направил Зеленскому поздравление с новогодними и рождественскими праздниками
По случаю наступающих праздников Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание Президенту Украины Владимиру Зеленскому. Как сообщает Арменпресс, послание премьер-министра распространило посольство Армении в Украине.
"Ваше превосходительство,
Шлю свои сердечные поздравления и наилучшие пожелания Вам и дружественному народу Украины по случаю новогодних и рождественских праздников.
Искренне надеюсь, что в наступающем году в мире воцарится мир и солидарность, и в условиях стабильности нам удастся придать новый импульс дальнейшему развитию армяно-украинских межгосударственных отношений, основанных на взаимном уважении, на благо народов Армении и Украины.
Желаю Вам, Вашим родным и близким крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Украины - прочного мира и стабильности", - говорится в сообщении.