Լաչինի միջանցքի փակ լինելու հետևանքով Հայաստանում մնացած մի խումբ արցախցիներ Ամանորը կդիմավորեն Եռաբլուրում
Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքը փակելու հետևանքով Հայաստանում մնացած արցախցիներն Ամանորը կդիմավորեն Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում: Այս մասին հայտնել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի խորհրդական Արտակ Բեգլարյանը:
Արցախի շրջափակման հետևանքով Երևանում մնացած մի խումբ անձինք Ամանորի նախաշեմին նախաձեռնում են երթ դեպի Եռաբլուր, որտեղ էլ կդիմավորենք Նոր տարին:
Դեկտեմբերի 31-ին, ժամը 20:00-ին Երևանի քաղաքապետարանից լուռ մոմավառությամբ շարժվելու ենք դեպի Եռաբլուր:
Սա ևս մեկ առիթ է համախմբվելու, Արցախի կողքին կանգնելու և Հայրենիքի համար նահատակված անձանց հիշատակը վառ պահելու համար:
Միացե՛ք` լռությամբ դիմավորենք Ամանորը Հայրենիքի համար ամենաթանկը զոհած մարդկանց կողքին»,- «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Բեգլարյանը:

В связи с закрытием Лачинского коридора группа граждан Арцаха, оставшихся в Армении, встретят Новый год в Ераблуре
В результате закрытия Азербайджаном Лачинского коридора жители Арцаха, оставшиеся в Армении, встретят Новый год в воинском пантеоне Ераблур. Oб этом сообщил советник государственного министра Республики Арцах Артак Бегларян.
В преддверии Нового года группа людей, оставшихся в Ереване из-за блокады Арцаха, инициирует марш в Ераблур, где мы встретим Новый год. 31 декабря в 20:00 мы двинемся в Ераблур при тихом свете свечей от мэрии Еревана.
Это еще одна возможность объединиться, поддержать Арцах и сохранить память о погибших за Родину.
Присоединяйтесь к нам, чтобы встретить Новый год в тишине рядом с людьми, которые самым дорогим образом погибли за Родину", - написал Бегларян на своей странице в Facebook.