Վրաստանի իշխանությունները շնորհավորել են բոլոր հայերին Սուրբ ծննդյան տոնի կապակցությամբ
Վրաստանի վարչապետն ու նախագահը Սուրբ ծննդյան տոնի կապակցությամբ շնորհավորել են Հայ առաքելական եկեղեցուն և նրա հավատացյալներին Վրաստանում և ամբողջ աշխարհում:
«Թող բարության և առաքինության այս մեծ տոնը, որը դուք նշում եք այսօր, խաղաղություն, առողջություն և բարեկեցություն բերի ձեզ և ձեր ընտանիքներին», – գրել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին սոցիալական ցանցի իր էջում, փոխանցում է Sputnik-ը:
Իր հերթին վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին ընդգծել է հայ-վրացական հարաբերությունների շարունակական խորացումը։ Նրա խոսքով՝ վրաց և հայ ժողովուրդների միջև փոխադարձ հարգանքն ու սերը հանգեցրել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև դարավոր բարեկամության և բարիդրացիական հարաբերությունների։
«Այսօրվա կապակցությամբ ցանկանում եմ շնորհավորել մեր հայ հայրենակիցներին և մեր եղբայրական հայ ժողովրդին, բոլոր նրանց, ովքեր Քրիստոսի ծննդյան և Տիրոջ մկրտության տոնը նշում են առանձնակի ուրախությամբ և մեծ շուքով», – գրել է վարչապետը։
Հայ առաքելական եկեղեցին հունվարի 6-ին նշում է Սուրբ ծնունդը: Տոնը սկսվում է հունվարի 5-ի ժամը 17:00-ից` Ճրագալույցի սուրբ պատարագով:

Власти Грузии поздравили последователей Армянской Апостольской Церкви с Рождеством
Первые лица Грузии поздравили Армянскую Апостольскую Церковь и ее последователей с Рождеством Христовым и Крещением.
Президент Грузии Саломе Зурабишвили и премьер Ираклий Гарибашвили пожелали армянской общине и армянскому народу здоровья, мира и благополучия.
"Пусть этот большой праздник добра и добродетели, который вы отмечаете сегодня, принесет вам и вашим семьям мир, здоровье и благополучие", – написала Зурабишвили в соцсети.
В свою очередь премьер отметил последовательное углубление армяно-грузинских отношений. По его словам, взаимоуважение и любовь между двумя народами лежат в основе многовековой дружбы и добрососедства между Арменией и Грузией.
"Хочу поздравить наших армянских соотечественников и наш братский армянский народ с сегодняшним днем. Всех, кто празднует праздник Рождества Христова и Крещения Господня с особой радостью и торжеством", – написал премьер в соцсети.