Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպանը կոչ է արել ապահովել Լաչինի միջանցքի երկայնքով տեղաշարժի ազատությունն ու անվտանգությունը
Հայաստանում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մասանորի  Ֆուկուշիման հայտարարությամբ է հանդես եկել՝ կոչ անելով ապահովել Լաչինի միջանցքի երկայնքով տեղաշարժի ազատությունն ու անվտանգությունը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնում են Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպանատնից:
«Մտահոգ եմ Լաչինի միջանցքի շուրջ զարգացումների մասին հաղորդումներով։ Կոչ եմ անում կողմերին թուլացնել լարվածությունը և ապահովել միջանցքի երկայնքով տեղաշարժի ազատությունն ու անվտանգությունը՝ համաձայն կողմերի ձեռք բերած պայմանավորվածությունների»,- ասել է դեսպանը:

Посол Японии в Армении призвал обеспечить свободу и безопасность передвижения по Лачинскому коридору
Чрезвычайный и полномочный посол Японии в Армении Масанори Фукусима выступил с заявлением, призвав к обеспечению свободы передвижения и безопасности Лачинского коридора. Об этом "Арменпресс" сообщили в посольстве Японии в Армении.
"Меня беспокоят сообщения о событиях вокруг Лачинского коридора. Призываю стороны снизить напряженность и обеспечить свободу и безопасность передвижения по коридору, согласно достигнутым сторонами договоренностям", - сказал посол.