Արցախի նախագահն Անվտանգության խորհրդի աշխատակազմին է ներկայացրել ԱԽ նոր քարտուղարին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 10-ին ԱՀ նախագահին կից Անվտանգության խորհրդի աշխատակազմին է ներկայացրել ԱՀ ԱԽ նոր քարտուղար Արարատ Մելքումյանին:
Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից՝ Արարատ Մելքումյանը Հանրապետության նախագահի հրամանագրով այդ պաշտոնում նշանակվել է հունվարի 7-ին:
Երկրի ղեկավարը իր խոսքում շնորհակալություն է հայտնել ԱԽ նախկին քարտուղար Վիտալի Բալասանյանին, ով, հետպատերազմյան ծանր իրավիճակում ստանձնելով այդ կարևորագույն աշխատանքի պատասխանատվությունը, պատվով է կատարել իրեն վերապահված լիազորությունները: Նախագահը նշել է, որ այսուհետ ևս Վիտալի Բալասանյանը շարունակելու է ծառայությունը հայրենիքին:
Հանրապետության նախագահը նոր աշխատանքում հաջողություն է մաղթել նաև Արարատ Մելքումյանին՝ համոզմունք հայտնելով, որ նա բարձր պատասխանատվությամբ կկատարի իրեն վերապահված պարտականությունները:

President Harutyunyan introduced the new Secretary of the Security Council to the staff of the SC
On January 10, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan introduced Ararat Melkumyan, the new Secretary of the Security Council of the Artsakh Republic to the staff of the Security Council under the President of the Artsakh Republic.
Ararat Melkumyan was appointed to that position on January 7 pursuant to the decree of the republic's President.
In his remarks, the Head of State thanked Vitali Balasanyan, the former Secretary of the Security Council, who, assuming the responsibility of this important position in the difficult post-war situation, fulfilled the powers assigned to him with honor. The President noted that Vitali Balasanyan will continue to serve the Motherland further on.
The President of the Republic also wished success to Ararat Melkumyan in his new position, expressing belief that he will fulfill the duties entrusted to him with high responsibility.