Պետք է թույլ չտանք, որ Ադրբեջանը շարունակի արցախահայությանը բնաջնջելու իր սարսափելի քաղաքականությունը. Ռոզա Լինը դիմել է միջազգային հանրությանը
Ռոզա Լինը սոցիալական ցանցերի իր էջերում անդրադարձել է ALT 98.7 FM-ի համերգին իր հագուստի վրայի՝ Stop The Bockade գրառմանը՝ միջազգային լսարանին բացատրելով դրա նշանակությունը.
«Եթե ձեզ հետաքրքրել է՝ ինչ էր գրված իմ վերարկուին...Նախորդ օրը ես պատիվ ունեցա ելույթ ունենալու ALTer Ego for ALT 98.7 FM համերգին Muse-ի, Red Hot Chilli Peppers-ի, Ջեք Ուայթի, Fall Out Boy և շատ այլ հայտնի խմբերի ու արտիստների հետ: Այդ ամենը երազի էր նման:  Թե շոուի ընթացքում, թե այս գրառումն անելիս ես մտածում եմ Արցախում ապրող մարդկանց մասին, որոնք կտրված են ամբողջ աշխարհից: Դեկտեմբերի 12-ին Ադրբեջանի քաղաքացիները, որոնք պնդում են, թե «էկոակտիվիստներ» են, փակել են Լաչինի միջանցքը, որը Արցախը Հայաստանին ու աշխարհին կապող միակ ճանապարհն է: Սա Ադրբեջանի կողմից հայերին հարված հասցնելու ևս մեկ փորձ է: Արցախցիները դժվար կացության մեջ են, քանի որ այդ միջանցքն  ամեն օր օգտագործվում էր Հայաստանից Արցախ մոտ 400 տոննա սնունդ և դեղորայք փոխանցելու համար: Այս ամենի պատճառով Արցախում կենսական անհրաճշտության պարագաների պակաս կա, 120 հազար հայ, որոնք չեն կարողանում անցնել սահմանը, կտրված են իրենց ընտանիքներից: Նրանք ամբողջովին մեկուսացված են և անպաշտպան»,-գրել է երգչուհին: Նա նաև դիմել է միջազգային հանրությանը՝ խնդրելով կանգնել իր և Հայաստանի կողքին.
«Մենք պետք է վերջ տանք այս շրջափակմանը և թույլ չտանք, որ Ադրբեջանը շարունակի արցախահայությանը բնաջնջելու իր սարսափելի քաղաքականությունը: Դա կարող եք անել՝ բացելով այս հղումը և նշելով Կամիլա Հարիսին՝ խնդրելով նրան խախտել լռությունն այս հարցի շուրջ, թույլ չտալ, որ ԱՄՆ-ն զենք մատակարարի Ադրբեջանին, այլ մարդասիրական օգնություն ցուցաբերի Արցախին»:

Мы должны помешать Азербайджану продолжать свою ужасную политику этнической чистки армян Арцаха: Роза Лин обратилась к международному сообществу
Певица Роза Линн, представлявшая Армению на песенном конкурсе ''Евровидение-2022'', призвала международное сообщество поддержать армян Арцаха.
Как сообщает Арменпресс, об этом певица написала в соцсетях.
Несколько дней назад она исполнила свой хит Snap на концерте iHeartRadio ALTer Ego. Певица вышла на сцену в костюме, на котором были надписи ''Стоп блокаде'', ''Арцах''.
16 января Роза Линн обратилась к своей публике и рассказала об Арцахе.
Она сказала, что думает о людях, которые сейчас находятся в Арцахе и отрезаны от всего мира. ''С 12 декабря азербайджанцы, выдающие себя за ''экологов'', перекрыли Лачинский коридор, который является единственной дорогой, соединяющей Арцах с Арменией и с миром. Это очередная попытка нападения на армян Азербайджана. Арцахцы страдают. Ежедневно по коридору из Армении в Арцах перевозилось около 400 тонн продуктов питания и медикаментов'', - представила Роза и добавила, что 120 000 арцахских армян полностью изолированы и незащищены.
Обращаясь к международному сообществу, Роза Линн подчеркнула: ''Я прошу вас встать рядом со мной в защиту армян Арцаха. Мы должны прекратить блокаду и помешать Азербайджану продолжать свою ужасную политику этнической чистки армян Арцаха. Как вы можете помочь? Это очень просто, нажать на ссылку на моей странице, которая автоматически перейдет Камале Харрис, попросив ее нарушить свое молчание по этому поводу, прекратить военную помощь США Азербайджану и начать гуманитарную помощь Арцаху''.