Պետք է թույլ չտանք, որ Ադրբեջանը շարունակի արցախահայությանը բնաջնջելու իր սարսափելի քաղաքականությունը. Ռոզա Լինը դիմել է միջազգային հանրությանը
Ռոզա Լինը սոցիալական ցանցերի իր էջերում անդրադարձել է ALT 98.7 FM-ի համերգին իր հագուստի վրայի՝ Stop The Bockade գրառմանը՝ միջազգային լսարանին բացատրելով դրա նշանակությունը.
«Եթե ձեզ հետաքրքրել է՝ ինչ էր գրված իմ վերարկուին...Նախորդ օրը ես պատիվ ունեցա ելույթ ունենալու ALTer Ego for ALT 98.7 FM համերգին Muse-ի, Red Hot Chilli Peppers-ի, Ջեք Ուայթի, Fall Out Boy և շատ այլ հայտնի խմբերի ու արտիստների հետ: Այդ ամենը երազի էր նման:  Թե շոուի ընթացքում, թե այս գրառումն անելիս ես մտածում եմ Արցախում ապրող մարդկանց մասին, որոնք կտրված են ամբողջ աշխարհից: Դեկտեմբերի 12-ին Ադրբեջանի քաղաքացիները, որոնք պնդում են, թե «էկոակտիվիստներ» են, փակել են Լաչինի միջանցքը, որը Արցախը Հայաստանին ու աշխարհին կապող միակ ճանապարհն է: Սա Ադրբեջանի կողմից հայերին հարված հասցնելու ևս մեկ փորձ է: Արցախցիները դժվար կացության մեջ են, քանի որ այդ միջանցքն  ամեն օր օգտագործվում էր Հայաստանից Արցախ մոտ 400 տոննա սնունդ և դեղորայք փոխանցելու համար: Այս ամենի պատճառով Արցախում կենսական անհրաճշտության պարագաների պակաս կա, 120 հազար հայ, որոնք չեն կարողանում անցնել սահմանը, կտրված են իրենց ընտանիքներից: Նրանք ամբողջովին մեկուսացված են և անպաշտպան»,-գրել է երգչուհին: Նա նաև դիմել է միջազգային հանրությանը՝ խնդրելով կանգնել իր և Հայաստանի կողքին.
«Մենք պետք է վերջ տանք այս շրջափակմանը և թույլ չտանք, որ Ադրբեջանը շարունակի արցախահայությանը բնաջնջելու իր սարսափելի քաղաքականությունը: Դա կարող եք անել՝ բացելով այս հղումը և նշելով Կամիլա Հարիսին՝ խնդրելով նրան խախտել լռությունն այս հարցի շուրջ, թույլ չտալ, որ ԱՄՆ-ն զենք մատակարարի Ադրբեջանին, այլ մարդասիրական օգնություն ցուցաբերի Արցախին»:

We must prevent Azerbaijan from continuing its horrific policy of ethnic cleansing of Armenians in Artsakh: Rosa Lynn addresses international community
Rosa Lynn took to her social media pages to address the Stop The Bockade message on her outfit at the ALT 98.7 FM concert, explaining its significance to an international audience.
'If you’re wondering what is written on my jacket… I was honored to perform last night at iHeart’s ALTer Ego for ALT 98.7 FM alongside Muse, Red Hot Chilli Peppers, Jack White, Fall Out Boy and more. It felt like a dream. As the show went on and as I write this message, I think of those who are living a very different life to me as they are cut off from the rest of the world in Artsakh. On December 12th, citizens of Azerbaijan claiming to be "eco-activists" launched a blockade of the Lachin corridor which is the ONLY route connecting Artsakh with Armenia and the rest of the world. Yet ANOTHER attempt from Azerbaijan to attack Armenians. The people of Artsakh are suffering, the corridor is usually used to transport around 400 TONS of food and medicine to Artaskh from Armenia EVERY DAY. Because of this, Artsakh is experiencing shortages of their basic needs and 120,000 Armenians of Artsakh are unable to cross the border to Armenia, separated from their families. They are completely isolated and defenseless. I am asking YOU, the international community, to please stand with me in support of Armenians in Artsakh, we must #STOPTHEBLOCKADE and prevent Azerbaijan from continuing its horrific policy of ethnic cleansing of Armenians in Artsakh. How can you help? Something as simple as clicking this link https://l.linklyhq.com/l/1f9Np which will auto generate a tweet to Kamala Harris asking her to break her silence on this issue, STOP US military aid to Azerbaijan and START US humanitarian aid to Artsakh… could change the lives of so many. Please help. And please this message. Thank you,' she noted.