Լաչինի միջանցքի ապօրինի փակման պատճառով Հայաստանը չի մասնակցել Մոսկվայում նախատեսված եռակողմ հանդիպմանը. Արարատ Միրզոյան
Դեկտեմբերի սկզբին հայկական կողմն Ադրբեջանին է փոխանցել խաղաղության պայմանագրի իր առաջարկները, ի՞նչ արձագանք ունենք: Այս մասին է հետաքրքրվել «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Մինասյանն Ազգային ժողով-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ:
«Հայաստանը չի մասնակցել Մոսկվայում նախատեսված եռակողմ հանդիպմանը՝ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի փակման պատճառով: Սակայն Հայաստանը ներկայացրել է խմբագրական առաջարկներ, սպասում ենք արձագանքի»,- այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը:

Армения не участвовала в намеченной в Москве трехсторонней встрече из-за незаконного перекрытия Лачинского коридора: Арарат Мирзоян
''В начале декабря армянская сторона передала Азербайджану свои предложения по мирному договору, какова реакция?'', - поинтересовалась в ходе сессии вопросов и ответов НС-Правительство депутат фракции ''Гражданский договор'' Л.Минасян.
''Армения не участвовала в намеченной в Москве трехсторонней встрече из-за незаконного перекрытия Азербайджаном Лачинского коридора. Однако Армения представила редакционные предложения, ждем отклика'', - проинформировал министр иностранных дел РА А.Мирзоян.