Լաչինի միջանցքի ապօրինի փակման պատճառով Հայաստանը չի մասնակցել Մոսկվայում նախատեսված եռակողմ հանդիպմանը. Արարատ Միրզոյան
Դեկտեմբերի սկզբին հայկական կողմն Ադրբեջանին է փոխանցել խաղաղության պայմանագրի իր առաջարկները, ի՞նչ արձագանք ունենք: Այս մասին է հետաքրքրվել «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Մինասյանն Ազգային ժողով-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ:
«Հայաստանը չի մասնակցել Մոսկվայում նախատեսված եռակողմ հանդիպմանը՝ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի փակման պատճառով: Սակայն Հայաստանը ներկայացրել է խմբագրական առաջարկներ, սպասում ենք արձագանքի»,- այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը:

Ararat Mirzoyan: Armenia Did Not Take Part in the Trilateral Meeting Scheduled in Moscow Because of Illegal Closing of Lachin Corridor
At the beginning of December, the Armenian side passed its proposals of agenda treaty to Azerbaijan, what response do we have? The deputy of the RA NA Civil Contract Faction Lilit Minasyan inquired about this from the Foreign Minister during the NA-Government Q&A Session.
“Armenia did not take part in the trilateral meeting scheduled in Moscow because of the illegal closing of the Lachin Corridor by Azerbaijan. However, Armenia presented editorial proposals, we are waiting for a response,” the Foreign Minister Ararat Mirzoyan informed about this.