ԵՄ առաքելությունը կնպաստի տարածաշրջանի խաղաղությանը, կայունությանը և անվտանգությանը. Միրզոյանը ողջունել է նոր որոշումը
Հայաստանը ողջունում է լիարժեք քաղաքացիական առաքելություն ուղարկելու վերաբերյալ Եվրամիության որոշումը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում կատարած գրառմամբ:
«Մենք շատ ենք ողջունում Հայաստան լիարժեք քաղաքացիական առաքելություն ուղարկելու վերաբերյալ Եվրամիության որոշումը։ Մենք պատրաստակամորեն կհամագործակցենք առաքելության հետ և կաջակցենք նրա գործունեությանը։ Այս առաքելությունը կնպաստի տարածաշրջանի խաղաղությանը, կայունությանը և անվտանգությանը»,-նշել է Միրզոյանը:

Миссия ЕС будет способствовать миру, стабильности и безопасности в регионе: глава МИД Армении приветствует решение ЕС
Армения приветствует решение Европейского союза направить полноценную гражданскую миссию. Как сообщает "Арменпресс", об этом в своем микроблоге Twitter заявил министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян.
"Мы приветствуем решение Евросоюза направить в Армению полноценную гражданскую миссию. Мы с готовностью будем сотрудничать с миссией и поддерживать ее деятельность. Эта миссия будет способствовать миру, стабильности и безопасности в регионе", - отметил Мирзоян.
Совет Европейского союза сегодня согласился создать гражданскую миссию Европейского союза в Армении (EUMA) в рамках Общей политики безопасности и обороны (CSDP).