Սոֆիայի և Երևանի միջև ուղիղ չվերթների մեկնարկը կտրվի ապրիլի 29-ից, հայտնել են Սոֆիայի օդանավակայանում: Տոմսերն արդեն վաճառվում են Wizz Air օպերատորի կողմից։ Մինչև հունիսի կեսերը չվերթներ կիրականացվեն չորեքշաբթի և կիրակի օրերին, իսկ հունիսի 12-ից հետո՝ երեքշաբթի և շաբաթ օրերին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է բուլղարական BTA լրատվական գործակալությունը:
Հաղորդվում է, որ Երևանը Սոֆիայից դուրս եկող ուղղություններից մեկն է դարձել այն բանից հետո, երբ Wizz Air-ը 2022 թ. վերջին Սոֆիայի օդանավակայանում տեղակայեց յոթերորդ ինքնաթիռը: Սա ճանապարհ է հարթել դեպի նոր ուղղություններ, ինչպիսիք են Ստոկհոլմը, Համբուրգը և Ռիադը:
Սոֆիայի օդանավակայանում ընդգծել են թռիչքների ցանցի ընդլայնման կարևորությունը՝ նշելով, որ դրա շնորհիվ զարգացնում են ոչ միայն օդանավակայանը և ավիաընկերությունները, այլև դա տեղական բիզնեսին ուղղակիորեն օգնում է զարգանալ:

С 29 апреля будут запущены прямые рейсы между Софией и Ереваном. Как передает Арменпресс, со ссылкой на болгарское информационное агентство БТА, об этом сообщили в аэропорту Софии. Билеты уже продаются оператором Wizz Air. Рейсы будут выполняться по средам и воскресеньям до середины июня, после 12 июня - по вторникам и субботам.
Сообщается, что Ереван стал одним из направлений Софии после объявления Wizz Air в 2022 году о седьмом самолете в аэропорту Софии.  Это проложило путь для новых направлений, таких как Стокгольм, Гамбург и Эр-Рияд.
В аэропорту Софии подчеркнули важность расширения сети полетов, отметив, что благодаря этому развиваются не только аэропорт и авиакомпании, но и местный бизнес.